Nagyon súlyos döntést hozott Donald Trump: most egy minisztériumot zár be, forrong Amerika
Donald Trump amerikai elnök aláír egy régóta várt végrehajtási rendeletet, amely az Oktatási Minisztérium megszüntetését célozza.
Donald Trump amerikai elnök aláír egy régóta várt végrehajtási rendeletet, amely az Oktatási Minisztérium megszüntetését célozza.
Újfajta, gerinckímélő székeket lehet csak beszerezni júliustól, ettől pedig a gerincegészség javulását várják.
Magyarországon az állami oktatás helyzete miatt jelentősen megnövekedett a magánintézmények iránti kereslet.
Az interjú során Jaksity Györggyel a magyar gazdaság és politika aktuális helyzetéről, valamint az Orbán-kormány eddigi gazdaságpolitikájának három korszakáról beszéltek.
Bár közel sem olyan rossz most a helyzet, mint a pénzügyminisztersége idején volt, azért bőven lenne min változtatni. Többek között erről beszélt lapunknak a volt pénzügyminiszer.
15-25 évig stabil, kiszámítható oktatáspolitikát a közép-kelet-európai államháztartások egyelőre nem tudnak produkálni.
"Panaszkodhatunk rá, de a magyar közoktatás még mindig a jobbak között van. Nem a legjobbak, de a jobbak között."
Tízből legalább egy diák idő előtt, szakma vagy érettségi nélkül távozik a középiskolából.
A változás számos nehézséggel szembesít minket, de érdemes lehet a technológiában rejlő lehetőségekre koncentrálni.
Ha nem sikerül nyélbe ütni az alkut, nem csak az alapítványi egyetemek, az egész felsőoktatás eleshet a fejlesztési forrásoktól Magyarországon.
Csak nyilvános kommunikációval lehetne megoldani az oktatás bajait, vélekedik Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora.
Nem csitul a helyzet a magyar oktatás körül: most éppen az őszi szünet elhalasztása ellen indított petíciót egy diákmozgalom.
Hol tart ma a magyar oktatás, és miért? Mire lenne a szükség a felzárkózáshoz? Hol tévesztettünk utat? A téma hazai vezető szakértője Radó Péter válaszolt a Pénzcentrum kérdéseire.
Befejeződtek az október-novemberi érettségi időszak írásbeli vizsgái - tájékoztatott az Oktatási Hivatal.
Hogyan épített Finnország alig három évtized alatt világszínvonalú oktatási rendszert? Valóban annyira sikeres, hatékony és méltányos a finn iskolarendszer? És mi a helyzet itthon?
"A digitális transzformáció fejben dől el. Van, akiknek egyszerűen túl kell lépniük azon, hogy ahogy 40 éve tanítottak az ma is jó lesz" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Lázár Tibor, a budapesti Szent István Gimnázium igazgatója. Az iskolavezető pedagógussal többek között beszélgettünk a mai magyar oktatás pozitív, negatív oldalairól; a tanárok bérezéséről, és az ebből származó feszültségekről; a menedzserszemléletű intézményvezetésről; a digitalizáció oktatásra gyakorolt hatásairól; ahogy arról is, hogy a növendékek legnagyobb része a BME-n, valamilyen mérnökképzésben folytatja tanulmányait. Interjú
Pedig még a törvénnyel is ütközik.
Mi állhat a gyenge teljesítmény hátterében?
Átszervezik a Kliket: de mi változik?
Még az idén felülvizsgálná a kormány a pedagógus-életpályamodellt.