Brutális, ami kiderült a magyarországi levegő minőségéről: erről jobb, ha tudsz
Az utóbbi években jelentősen csökkent a levegőben a szálló por (PM10) mennyisége Magyarországon.
Az utóbbi években jelentősen csökkent a levegőben a szálló por (PM10) mennyisége Magyarországon.
Sokak számára kézenfekvő megoldásnak tűnik ősszel az avarégetés, ám kevesen vannak tisztában az erre vonatkozó jogszabályokkal.
Bár Budapesten a legszennyezőbb autók felelősek a közlekedési légszennyezés 60%-áért, érdemi intézkedések eddig még nem történtek.
A légszennyezettség Európában jóval meghaladja az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által ajánlott szinteket
A köhögés, torokkaparás, allergia egyre több gyermeket érint, az orvosok várótermei tele vannak fiatal betegekkel.
A recesszió időszaka hosszabb élettartamhoz vezethet a tisztább levegő és a csökkenő légszennyezés révén, ezt állítja egy új tanulmány.
Megerősítette a Samsung SDI, hogy megszületett a döntés a harmadik gödi üzem megépítéséről.
Közzétették a legrosszabb légszennyezési értékeket mérő állomások listáját: a nitrogén-dioxidból például Várpalotán az érzékelt mennyiség meghaladta az éves határértéket 2022-ben.
A területhasználat és a légzőszervi, valamint szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásában is szerepet játszó porszennyezés vizsgálták magyar kutatók.
A rezsiválság azonban sok magyart arra kényszerített, hogy a rezsiemelt gáz helyett alternatív fűtési módokra, ezzel viszont veszélyeztethetik az egészségüket.
A felmérésben résztvevő 131 ország közül csak 13 teljesíti az Egészségügyi Világszervezet levegőminőségre vonatkozó irányelveit.
A világon szinte mindenütt meghaladja az éves egészségügyi határértéket a finomporszennyezés.
Körvonalazódik már a terv, amely alapján az Unió 2030-ra nullára csökkentheti a káros kibocsátásokat. De még bőven van tennivaló.
A téli időszakban, fűtésszezonkor az ország légszennyezettségének mintegy 83-85 százalékáért felelős a lakossági fűtés.
Már most megnőtt a tüzelőfára a kereslet, ami viszont több szempontból is rosszat fog tenni a környezetnek.
A külföldre készülő autósoknak érdemes tájékozódniuk az utazás előtt, mivel számos népszerű nyaralóhelyen szigorításokat vezetnek be a légszennyezés csökkentése érdekében.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfői adatai szerint már csak a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Putnokon veszélyes a levegőminőség.
Nyíregyházán, Sajószentpéteren, Kazincbarcikán és Putnokon veszélyes a levegőminőség. Miskolc és Várpalota levegőjét egészségtelennek minősítette az NNK.
Többfelé javult a levegőminőség, azonban egyes helyeken még mindig jobb vigyázni.
Országszerte számos településen, köztük Budapesten, tovább nőtt a légszennyezettség. Már négy településen veszélyes a levegőminőség a magas szállópor-koncentráció miatt.