Hiába hangoztatja a kormány, hogy az orvosok átlagosan több mint havi kétmillió forintot keresnek, a valóság jóval árnyaltabb, állítja a MOK.

Nem véletlen, hogy annyival többet köhögnek mostanában a gyerekek: ez állhat a tünet hátterében
A légszennyezés nemcsak a természetre, az éghajlatváltozásra, de az emberi szervezetre is hatással van, egyre gyakrabban panaszkodunk légzőszervi tünetekre. A köhögés, torokkaparás, allergia egyre több gyermeket érint, az orvosok várótermei tele vannak fiatal betegekkel. A légúti megbetegedések hatékony diagnosztikáját jelentősen segíthetik az innovatív orvosi eszközök és ezáltal a kicsik gyorsabban meggyógyulhatnak.
A K&H gyógyvarázs idei pályázatának fókuszába ezért a tüdőgyógyászati és ortopédiai megbetegedések kezelésére alkalmas eszközök kerültek. A felhívásra még egy hétig, április 15. délig jelentkezhetnek az gyermekegészségügyi intézmények.
A légszennyezés kapcsán leginkább a természetre ható negatív jelenségekről és az éghajlatváltozásról esik szó, pedig a levegőben található por és allergén anyagok növekedése egészségünkre is kihat. A levegőben terjedő baktériumok, vírusok száma nő, az özönvízszerű esőzések miatt pedig a penészes és gombás fertőzések is jobban terjednek. Ennek következtében az allergiaszezon egyre hosszabb lesz, az asztma és légúti gyulladások, köhögés, nehézlégzés gyakrabban keseríti meg nemcsak a felnőttek, de a gyermekek mindennapjait is. A Nemzeti Népegészségügyi Központ Légúti Figyelőszolgálat szerint az akut légúti fertőzéssel orvoshoz fordulók 51 százaléka 14 év alatti gyermek volt idén márciusban.
Egyre több szülő panaszkodik arról, hogy gyermeke havonta kimarad az iskolából, óvodából, mert köhög, náthás, fáj a torka. Ez nemcsak az oktatás miatt probléma – a gyermekegészségügyi rendszert is egyre jobban terheli. Fontos tehát, hogy a gyermekeket gyógyító orvosok munkáját minél több innovatív eszköz segítse, hiszen ez a pontosabb diagnosztika mellett a gyorsabb ellátást is támogatja
– mondta el Horváth Magyary Voljč Nóra, a K&H Csoport kommunikációs vezetője. „Ezért helyeztük idén a K&H gyógyvarázs pályázatunk fókuszába a tüdőgyógyászati, valamint az ortopédiai, mozgásszervi betegségek diagnosztikáját, gyógyítását segítő eszközöket, berendezéseket, eljárásokat. A magyar gyermekegészségügyi intézmények akár 4 millió forintos támogatást is kaphatnak a korszerű berendezésekre.”
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


