Végre egy lista, amin jól szerepel Magyarország: mögöttünk kullog Románia, Bulgária
Az Eurostat legfrissebb statisztikájából az derül ki, hogy Európában még eszük ágában sincs az embereknek letenni a könyveket.
Az Eurostat legfrissebb statisztikájából az derül ki, hogy Európában még eszük ágában sincs az embereknek letenni a könyveket.
Révész Tamás 20 évnyi amerikai élet után visszatért Magyarországra és az újabb könyve már itthon, Budapesten készült.
Megjelent egy, a könyvek árkötöttségéről szóló törvényjavaslat a kormány honlapján.
Hiába a gazdasági nehézségek, a hazai könyvpiac legnagyobb kereskedői azt tapasztalják, az emberek kitartanak az olvasás mellett.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
Miközben az értékesítésekből származó nettó árbevételek alapján a Líra már nincs is annyira lemaradva a Libritől, az adózás utáni nyereségek között brutális a különbség.
József Attilától a Szabad-ötletek jegyzéke, William Shakespeare-től a Hamlet és a Rómeó és Júlia is olvasható lesz zsebkönyv formában áprilistól.
A könyv névsorok, listák, térképek és mindenféle mágiával kapcsolatos dolog legteljesebb gyűjteménye.
Lapunk értesülései szerint a könyvek idén mintegy 20-30 százalékkal kerülnek több, mint tavaly.
Az elszállt papírárak jelenleg leginkább a kisebb, elsősorban szakkönyvkiadókat sújtják erőteljesen.
Azok a könyvkiadók, akik még a felszínen maradtak, most ellehetetlenülhetnek a kata szigorítása és az infláció miatt. A papírárak emelkedése csak súlyosbítja a helyzetet.
Papírhiány, munkaerőhiány, az adózási rend változása mind hozzájárul ahhoz, hogy egyre nehezebb kiadni könyveket.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
A Covid-válság és a papírhiány, illetve alapanyagdrágulás mellett is jó évet zártak itthon a könyvkiadók.
Nincs olyan szektor, amelyet ne ért volna utol az idei top drágulás, így nem meglepő, hogy a könyvesboltokra is nagy hatással van az árak emelkedése.
Az antikvár könyvek piaca drasztikusan átalakult az online világ betörése és a megváltozott felhasználói szokások miatt.
Annyira megdrágult az alapanyag, hogy a kereskedőknek muszáj lesz árat emelniük.
Viharos éveken van túl a könyvkiadós és könyvkereskedői szakma Magyarországon.
2017 óta a legnagyobb példányszámú (egyszeri megjelenésre jutó) kiadott könyvek magyar szerzők szerinti listáján három, százezer példányszám feletti kötet található.
A viszontagságos 2020-as év után brutálisan berobbanhat 2021-ben a könyves piac Magyarországon, sőt, az év végén óriási megjelenésekre is számítani lehet.