Végre egy ország, ahol télyleg bejött a 4 napos munkahét: ez a titkuk
A rövidebb munkahét bevezetése látványos eredményeket hozott Izland számára, ahol a gazdaság bővülése és a munkavállalók életminőségének javulása is kiemelkedő.
A rövidebb munkahét bevezetése látványos eredményeket hozott Izland számára, ahol a gazdaság bővülése és a munkavállalók életminőségének javulása is kiemelkedő.
A megbeszélésen értékelték a világgazdaság és a nemzetközi kereskedelem helyzetét.
Az IMF tavaszi jóslata összegezte, hogy melyik uniós országtól milyen növekedésre számítanak 2025-ben. Magyarország előkelő helyen szerepel az összevetésben.
Az 1 és 2 forintos érmék bevonása óta jelentősen romlott a forint vásárlóereje. De várható-e, hogy az 5, 10, 20 vagy az 50 forintosok is bevonásra kerülnek?
A globális gazdasági növekedés tavaly némileg meghaladta a vártat, és ennek pozitív következményei lesznek 2024-ben - mondta az IMF ügyvezető igazgatója.
Az MNB célzott befektetésen keresztül közel 14 millió euróval tervez hozzájárulni a Nemzetközi Valutaalap szegénységcsökkentő és fenntartható növekedést támogató alapjához.
Kiderült, mire számít a Nemzetközi Valutaalap a kelet-közép-európai régió és a legerősebb uniós országok gazdasági teljesítménye kapcsán. Az eredmény meglepő.
A Valutaalap szerint a magyar gazdaság növekedése 2023-ban felpöröghet, az árstopokat viszont minél előbb ki kéne vezetni.
Európában Románia, vagy Szlovákia sincs jó helyzetben, de még az Egyesült Királyságban is 9 százalékos inflációt jósolnak a szakértők.
A Nemzetközi Valutaalap szerint az euróövezetben idén 0,7 százalékos GDP-növekedés jöhet, ami 0,2 százalékkal magasabb, mint amit októberben prognosztizáltak.
Nem csak változtatni kell a magyar árstoppokon, de a jövőben kerülni is kell őket!
„A világgazdaság előtt álló kihívások hatalmasak, és a gyengülő gazdasági mutatók további nehézségeket tartogatnak” – írta az IMF
Az IMF friss adataiból azt is megtudhatjuk többek között, hogy Magyarország gazdasága lehet a második leggyorsabban növekvő az unióban.
Sorra veszik, mely tényezők állhatnak még a kamatemelési ciklus lezárásán kívül a forint gyengülése mögött.
Az IMF korábban még 2,2 százalékos román gazdasági növekedéssel számolt, most viszont úgy látják, akár a 4,8 százalék is összejöhet.
Nagyon gyorsan lépni kell, leginkább a kötvénykibocsátások terén, hogy el lehessen kerülni egy súlyos gazdasági recessziót.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) júliusi jelentésében jelentősen rontja a világgazdaság idei várható teljesítményével kapcsolatos előrejelzését.
Az IMF számításai szerint a múlt év végén Oroszország még mindig a világ hatodik legnagyobb gazdasága volt Kína, az Egyesült Államok, India, Japán és Németország után.
A válságtényezők a világ szegénységi szintjének növekedéséhez vezethetnek az energia-, műtrágya- és élelmiszerárak hirtelen megugrása miatt - mondta a Világbank elnöke.
Az IMF friss előrejelzése szerint 6,2 százalékot fog nőni idén a magyar gazdaság. Az értékelésben az IMF javaslatokat is megfogalmazott.