Ez nem semmi: megint a legjobbak közé került ez a budapesti egyetem
Előrelépett az Academic Ranking of World Universities (ARWU) nevű, leginkább Sanghaj-listaként ismert egyetemi világrangsorban a BME.
Előrelépett az Academic Ranking of World Universities (ARWU) nevű, leginkább Sanghaj-listaként ismert egyetemi világrangsorban a BME.
Kihirdették a felsőoktatási felvételi ponthatárokat: közzé tette az Oktatási Hivatal, mely szakokra milyen eredményekkel lehetett bejutni idén. A felvételizőket SMS-ben is értesítik.
A középfokú felvételi eljárásban jövő hétfő és szerda között egy alkalommal módosíthatók a felvételi rendszerben korábban jelzett továbbtanulási tervek.
Közeleg az egyetemi jelentkezések határideje, így idén is elkészült az egyetemi trendriport, amely segíti a tanulókat a döntésben.
Megjelent a HVG Diploma 2024-es kiadványának teljes összesített egyetemi rangsora. Az élről a jelek szerint letaszíthatatlan az ELTE.
Tavaly ősszel robbant a hír, hogy az új felsőoktatási törvénymódosítás szerint már nem kell központi nyelvvizsgát szerezni a diploma átvételéhez.
A top 400 között szerepel a győri Széchenyi István Egyetem a QS nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet friss, szeptember 20-án közzétett európai ranglistáján.
15-25 évig stabil, kiszámítható oktatáspolitikát a közép-kelet-európai államháztartások egyelőre nem tudnak produkálni.
A 25-34 év közötti korosztály mindössze 31,9 százaléka rendelkezik felsőfokú képzettséggel, amivel hazánk a harmadik legrosszabbul teljesítő ország az EU-ban.
Holnap zárul az egyetemekre a jelentkezési határidő, azonban koránt sem mindegy, hogy milyen szakot választunk. Összeszedtük a legjobban keresőket és a legnagyobb pályaelhagyókat.
A felmérésből – amelynek keretében több mint 1100 hazai középiskolás válaszait dolgozták fel – az derült ki, hogy az érintettek 79 százaléka Magyarországon tervez továbbtanulni.
Többletpontok továbbra is széles körben lesznek adhatók, egyebek mellett nyelvismeretért, tanulmányi és sportversenyeken elért eredményekért.
Friss információkkal bővült a felvételi tájékoztató: a felsőoktatási intézmények a decemberben közzétett adatokat pontosították, módosították és új szakokat is meghirdettek.
Az SZTE és A MATE is elkötelezett abban, hogy bármi áron mehessenek a diákjaik ERASMUS+ programra, mert fontosnak tartják a hallgatói mobilitást.
Az ELTE TTK az ország egyik legnevesebb egyetemi kara, ahol se fűtés, se melegvíz nincs. Így többek között az eszközöket sem tudják rendesen elmosni.
A rezsiemelés következtében közel az eddigi tízszeresére növekedtek a fűtési költségei a DUE, így az intézmény kénytelen digitális formában folytatni a szemesztert.
A Brexit óta a magyar diákok legszívesebben Hollandiába jelentkeznek külföldi egyetemi képzésekre, azonban hamarosan beszűkülhetnek a lehetőségek ebben az országban is.