Ősi tévhit dőlt meg az alkoholról: magyarok millióit érinti, erről érdemes tudnod
Az alkoholfogyasztás és a rák közötti összefüggés egyre nyilvánvalóbbá válik a legújabb kutatások fényében.
Az alkoholfogyasztás és a rák közötti összefüggés egyre nyilvánvalóbbá válik a legújabb kutatások fényében.
Nem éppen a legjobb ötlet bármilyen olyan promócióban gondolkodni, ami a borfogyasztást népszerűsíti - véli a népszerű toxikológus.
A száraz november alatt egy fontos képességet is elsajátíthat az, akinek e téren nehézségei akadnak: hogy nemet tudjon mondani.
A Száraz November a mértékletesség és öngondozás hónapjaként hívja fel a figyelmet az alkoholfogyasztás tudatosabb kezelésére.
Viccesnek szánt, de inkább gúnyos videóban vallott függőségéről Horváth András (alias Handrás) magyar vállalkozó, youtuber.
Az alkoholfogyasztási szokások változása és annak egészségügyi hatásai egyre inkább a figyelem középpontjába kerülnek.
Sokkal kevesebb a kocsma és szórakozóhely, mint 2010-ben, ennek ellenére Magyarország világelső az alkoholbetegek lakosságszámhoz mért arányában.
Az alkohol fogyasztása, a bort is beleértve, semmilyen mennyiségben nem tekinthető veszélytelennek.
A nők körében az alkoholfogyasztási zavarok számának 80%-os növekedése figyelhető meg az elmúlt 30 évben.
Molnár Gusztávnak, az egykor népszerű sorozatszínésznek az alkoholelvonó után jelenleg arra sem futja, hogy összegyűjtsön kéthavi kauciót, ám azon van, hogy a saját lábára álljon.
Egy táplálkozástudományi orvos szerint az étkezési szokások megváltoztatása segíthet az embereknek csökkenteni az alkoholfogyasztást a száraz januárban.
A Száraz November célja, hogy az emberek megtanuljanak nemet mondani az alkoholra, és a szokás népi hagyománnyá váljon, viszont akadnak problémák is a kezdeményezéssel.
A száraz november annyit jelent, hogy 30 napig az ember egyáltalán nem iszik alkoholt, de sokan a böjti időszakhoz hasonlóan egyéb célokat is kitűznek az absztinencia mellé.
Százezer lakosra 5,7 mentális beteg jut Magyarországon, és ebben az alkohol-és a kábítószerfogyasztás is vastagon benne van.
Csak a teljesen absztinens embereknél igaz, hogy nem emelkedik a vérnyomásuk - az alkalmi, ritka alkoholfogyasztókról ez nem mondható el.
Az alkoholnak nyugtató hatása is van, amely ellazulást és álmosságot is kiválthat, de a túlzott mennyiségű fogyasztás okozhat rossz minőségű és nem megfelelő időtartamú alvást.
Egy új tanulmány szerint nem bírják jobban az alkoholt azok, akik nap mint nap isznak, mint társaik.
Szerhasználatra és addiktív viselkedésre is hajlamosító géneket és génvariánsokat azonosított egy nemzetközi kutatócsoport az ELTE és a Semmelweis Egyetem vezetésével.
Aki száraz novembert tart, megismerheti saját viszonyát az alkoholhoz - mikor gondol rá, mikor hiányzik neki, mennyire függ tőle?
A rezsihorror kitörésével az emberek sok mindenről mondanak le az elmúlt hetekben-hónapokban, különösen, ami nagyon sokba került. Vajon így lesz az itallal és a dohányáruval is?