Agyad eldobod ezektől az albérletáraktól: ezt külföldieken kívül más nem tudja kifizetni
Kétszámjegyű, 14%-os drágulást mutat a panellakások átlagos négyzetméterára Budapesten.
Kétszámjegyű, 14%-os drágulást mutat a panellakások átlagos négyzetméterára Budapesten.
A múlt év vége drágulást hozott a kiadó lakások piacán. Országosan 1,3, a fővárosban pedig 1 százalékos emelkedés következett be novemberhez képest.
A fővárosban egy szobáért is 45 ezer és 130 ezer forint közötti összeget kell havonta fizetni és a vidéki nagyvárosokban is maximum egy szobára elég a 2025-ös nettó minimálbér fele.
Hódít a nyugdíjasok lakótárs keresése Amerikában, itthon pedig a nyugdíjasok 60 százaléka akkor sem változtat a lakhatási helyzetén, ha nehezen fedezi a háztartás kiadásait.
Márciussal elindult az albérlet támogatási program, amely még néhány hónapig tart. Összegyűjtöttük mire kell figyelni, hogy ne csússzon le senki az ingyen pénzről.
Újra aktuálissá vált az a kérdés, hogy ennek milyen hatása lenne az AirBnB betiltásának helyi ingatlanárakra és lakásbérleti díjakra.
Az éves szerződések többségének lejártával és az egyetemisták rohamával ismét emelkednek az albérleti díjak.
Ma kerülnek kihirdetésre a felvételi ponthatárok, így hamarosan számos családban válik égetővé a „gyerek” lakhatásának kérdése.
Ne csak a lakbért nézzék, hanem számoljanak azzal is, hogy mennyi lesz a kiválasztott lakás rezsije majd, ha jön a hideg - tanácsolják a szakértők.
A budapesti átlagos bérleti díj 260 ezer forint fölé szökött, a lakások fajlagos négyzetméterára 5 ezer forint.
A korábbinál tempósabb drágulással kanyarodott rá júniusban az albérletpiac a felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után induló főszezonra.
A külföldi diákok nem várnak a ponthatárok kihirdetésére, már június végén megkezdték a lakáskeresést.
Bár az albérletpiaci főszezon rajtjára még két hónapot várni kell, az albérletpiac már most megmozdult.
A legtöbben a XI., XIII. és a IX. kerületekben keresnek kiadó lakást friss adatok szerint.
A vármegyeszékhelyeken 90-220 ezer forint közötti tartományban szóródtak az albérletárak.
Győr vonzáskörzetéhez 68 település tartozik, egy évtized alatt jelentősen megnövekedett lakosságszámmal.
A legtöbb bérlő orosznak vallotta magát (29,4%), míg a második legnépesebb bérlő csoport az irániak (17,6%), akiket az ukránok és az egyiptomiak követnek (11,8%).
Januárhoz képest országosan 1, Budapesten pedig 1,1 százalékos volt az emelkedés, éves szinten pedig 11,6 és 11,3 százalékos drágulás következett be.
A Habitat for Humanity Magyarország összegyűjtötte a lehetséges okokat és megoldási javaslatokat az albérletárak elszállása kapcsán.
Gyakorlatilag olyan nehéz a fővárosban egyedül fenntartani egy albérletet, mintha New Yorkban próbálná ezt meg az ember.