Egy lépésre vagyunk a nyugdíjkatasztrófától: iszonyatos időkre készülhetnek az idősek
Nagyon sokan úgy vélik, hogy az állami nyugdíj csökkenni fog, és nem lesz elegendő arra, hogy biztosítsa az időskori megélhetésüket.
Nagyon sokan úgy vélik, hogy az állami nyugdíj csökkenni fog, és nem lesz elegendő arra, hogy biztosítsa az időskori megélhetésüket.
Nem véletlen, hogy a Magyarországon 2014 óta elérhető nyugdíjbiztosítások népszerűsége töretlenül emelkedik.
A NAV ugyanis a múlt héten tette közzé az adóbevallás tervezeteket, ami nem csak kötelességet ró azokra, akik adatai a hatóságnál nem teljesen pontosak.
A magyar autók átlagéletkora 14,7 év.
Óriási tévhit, hogy az idős emberek sok balesetet okoznak.
És a számok csak romlanak.
Nem kevés pénzért.
Igyekeznek megőrizni a kórházak működőképességét.
Sokkal rosszabb a helyzet a Dél-pesti Centrumkórházban most, mint az első hullám alatt.
Elképesztően rossz a helyzet idehaza.
Nem gondolnak a jövőre.
Ez nem néz ki jól.
Idén Magyarországon 8-10 százalékkal, 6200 milliárd forint fölé nőhet majd a kezelt privátbanki vagyon összege.
Egyre jobban billen el a mérleg nyelve.
Jelenleg 291 elhunytat tartanak számon.
Európa a legfertőzöttebb kontinens.
77,5-re emelkedett az átlagéletkor.
"Egy bootcampben végzett diáknak nem lesz nagyon mély matematikai, algoritmus elméleti tudásuk, mint az egyetemistáknak, ez igaz, azonban erre nincs is szükség manapság a szoftverfejlesztői munkák 90 százalékánál" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Filep Szabolcs, a PROGmasters alapítója. A szakember a bootcamp alapvető soft skill orientációja mellett beszélt arról is, hogy egy gyorstalpalós kódoló is simán lehet vezető fejlesztő egy cégnél; ahogy arról is, hogy a modern programozás túlnyomó része manapság voltaképpen legózás. Ezen felül a Pénzcentrum megtudta azt is, hogy egy junior kódoló a bruttó 400 ezres fizujáról nagyjából mennyi idő alatt juthat el a már simán sztárgázsit jelentő bruttó 1 milliós ajánlatokig; vagy éppen azt is, milyen törekvések folynak arra Magyarországon, hogy a piaci alapon működő bootcampeket valamilyen módon becsatornázzák a hazai felnőttképzésbe.
A munkaerőhiány óriási klisé, de még mindig nem igazán értjük, mekkora probléma - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjúban Paróczay Balázs, aki több mint tizenöt éve foglalkozik toborzással, amelyből tíz évet nemzetközi vezetői pozíciókban töltött el, és aki jelenleg globális toborzási igazgató a Cielo Talent-nél. A jövő legnagyobb kihívása mellett beszélt még a lehetséges megoldásokról is, illetve hogy merre halad a HR digitálizációja. Interjú.