Kapkodnak a melósok után ezek a cégek év végén: 400 ezer a fizetés, végzettség nem, csak jogsi kell
A futár és csomagküldő szakma a folyamatosan növekvő e-kereskedelem miatt kiemelkedő fontosságra tett szert.
A futár és csomagküldő szakma a folyamatosan növekvő e-kereskedelem miatt kiemelkedő fontosságra tett szert.
Az első negyedévben nagyot ugrott a regisztrált munkanélküliek száma, az előző év azonos időszakához képest pedig több mint tizedével lettek többen az állástalanok.
Folyamatosan azt hallhattuk, hogy sok a hiányszakma IT-s területen, nincs elég ember. Most a trend megfordulni látszik.
Bruttó 320-400 ezer forintért toboroz egyik budai boltjában a Príma.
A közösségi oldalakon elszaporodtak a nyelvtudást nem igénylő izlandi munkalehetőségek: egy részük hamis.
Mennyit kereshet egy csomagkézbesítő vagy futár a Magyar Postánál? Cikkünkben erre adunk választ.
Noha a teljes munkaidőben foglalkoztatottak bérének akár a háromnegyede is megszerezhető vele, a magyarok mégsem kapkodnak a részmunkaidős állások iránt.
A tipikus „takarító”, vagy „ügyvéd” állások mellett bőven akadnak olyan megnevezések is, amelyek a sokat látott hirdetéskezelőket is meglepik.
Sok munkáltató jelenleg kerüli a meghirdetett állások bérének feltüntetését, és ehelyett olyan kifejezéseket használ, mint "a tapasztalattól függően" vagy "versenyképes fizetés".
A négynapos munkahétről és a legnagyobb munkaerőpiaci kihívásokról kérdeztük Friedl Zsuzsannát a Magyar Telekomtól.
Ugyan ma ér véget a tanév, de már most látszik, hogy ősszel komoly gond lehet a tanárhiány.
A rekordmagas drágulást mindenki megérzi, így nem meglepő, hogy most többen érdeklődnek a részmunkaidős állások után.
A várható turistarohamra készülve a balatoni munkaadók aránytalan összegekkel árazták be a vízparti állásokat, a pincérek, séfek körében hallani lehet egymillió körüli havi fizetésekről is.
A koronavírus második hulláma már egyáltalán nem érte a márciusihoz hasonló sokként a hazai munkaerőpiacot. 2020 utolsó három hónapja a stabilizálódás és a jövőre való felkészülés jegyében telt, az új álláshirdetések száma csupán egy százalékkal maradt 2019 azonos időszakának szintjétől - derül ki a Profession.hu negyedik negyedéves jelentésének adataiból.
Vidéken régiós szintű bontásban is jelentős fizetésbeli különbségek vannak. Ugyanazzal a szakmával rendelkező diplomás vagy OKJ képesítésű szakemberrel is előfordul, hogy megyeszékhelyen jóval több pénzt kap munkájáért, mintha a környező településeken dolgozna. A munkaerőpiac folyamatos átalakulásban van és a változásokkal együtt új szakmák jönnek létre, melyre reagálnia kell a szakképzésnek is. Kíváncsiak voltunk rá, hogy vidéken vajon mit érdemes tanulni és milyen készségek kellenek a sikerhez, amivel jól lehet keresni, ezért a HelloVidék megkereste Pruma László és Horváth Miklós felnőttképzési szakértőket, hogy osszák meg velünk szakvéleményüket.
A Világgazdasági Fórum szakértői előrejelzése szerint 133 millió új munkahely jön létre globálisan 2022-ig a technológia és az automatizálás eredményeként.
Minél nagyobb a munkaerőhiány, annál kisebb a fizetés.
"Két hét alatt háromévi kereset."
Nagy különbségek vannak: egyáltalán nem mindegy, hova mész dolgozni.
A hagyományok tehetnek mindenről.