Az előrejelzések alapján november 22-én, pénteken érkezik a 2024-2025-ös téli szezon első havazása.
Komoly fegyvert hagytak a magyar vásárlók kezében a boltok: egyre többen kaphatnak vérszemet?
Közös sajtótájékoztató keretében ismertették az új vásárlói magatartásokat és trendeket a Magyar Termék Nonprofit Kft. és CBA Kft. A számok alapján elmondható, hogy megatrend lett a fenntarthatóság és digitalizáció, de ezeket a felülírja az infláció. A vásárlók sokkal ár érzékenyebbek és tudatosabbak lettek, ezt bizonyítja az a friss kutatás is, amit a Magyar Termék Nonprofit Kft. végzett, az látszik, hogy még mindig közel 90%-a a vásárlóknak figyel arra, hogy magyar terméket válasszon a boltban.
A Magyar Termék Nonprofit Kft, és a CBA Kft. közös sajtótájékoztató keretében beszélt az elmúlt időszakban szembetűnő változásokon áteső vásárlói magatartásról. Az előadások kitértek arra, hogy a hazai gyártók és kiskereskedelmi láncok hogyan lehetnek képesek alkalmazkodni a kialakult helyzethez. Az előadók között többek között jelen volt Prof. Dr. Törőcsik Mária egyetemi tanár, a fogyasztói magatartás és trendek kutatója, akinek segítségével megismerhetjük a folyamatosan változó vásárlói magatartás várható irányvonalait is.
„Tehát fogyasztunk, hogyha lehet” - ezzel nyitotta a sajtótájékoztatót Prof. Dr. Törőcsik Mária. A fogyasztói árérzékenység igen erős, a vásárlók megnézik, hogy mire és mennyit költenek. Ezt a hazai gyártóknak nem szabad figyelmen kívül hagynia, így ahhoz, hogy egy-egy árucikk versenyképes tudjon maradni a külföldi import termékekkel szemben, a minőség mellett az ár-érték arányra is figyelni kell.
Korunk két legmarkánsabb globális fogyasztói megatrendje a fenntarthatósági, valamint a digitalizációs szempontokra épül. Míg utóbbihoz a minél szélesebb árukínálat és extragyors élelmiszerpótlásra, vagy a funkcionális élelmiszerek előállítására való igény kapcsolódik szorosan, addig a fenntarthatóság témája többek között az egészségtudatosságot, a termékek származását és eredetiségét, valamint a mögöttük rejlő emberi történeteket állítja a középpontba. Viszont a fent említett trendeket napjainkban egyértelműen felülírja a fogyasztói környezetet legerőteljesebben befolyásoló infláció. Így a háztartásokban a racionális gondolkodás került az előtérbe, amelynek egyik kézzel fogható bizonyítéka a vásárlói érzékenység
- nyilatkozta Prof. Dr. Törőcsik Mária egyetemi tanár, a fogyasztói magatartás és trendek kutatója.
Ebből a tudatosságból fakadt többek között az is, hogy egyre többen figyelnek arra, hogy magyar terméket válasszanak a boltban. A Magyar Termék Nonprofit Kft. ügyvezetőjének elmondása szerint
A közelmúltban, több mint 7000 ember bevonásával készült online felmérésünk szerint a fogyasztók 90%-a figyel arra, hogy magyar terméket válasszon, sőt 74%-a pedig a Magyar Termék védjegyes árucikkhez köthető promóciókat is rendszeresen keresi
– fejtette ki Benedek Eszter. Többek között ennek is köszönhető, hogy a Magyar Termék védjeggyel ellátott termékek egyre nagyobb gazdasági súlyt képviselnek a gazdaságban. Az idei év végére várhatóan 240 Magyar Termék védjegyes gyártóval lehet számolni és ez közel 5500 terméket jelent.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az év elején még arra számítottunk, hogy a 2022. évi összesített adat elérheti a 3000 milliárd forintot, úgy, hogy 2021-ben még 2650 milliárd forint volt. Ehhez képest a végleges adatok szerint ez az érték csaknem elérte a 4000 milliárd forintot
- emelte ki Benedek Eszter. Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója hozzátette, hogy természetesen ebben a fejlődésben a magyar kereskedelmi cégeknek is nagy szerepe van, hangsúlyozta ennek fontosságát is
(…) hiszen tudjuk, hogy a hazai termékek magas beltartalmi értékkel rendelkeznek és megbízhatóak
- mondta Fodor Attila. A Magyar Termék Nonprofit Kft. és a magyar kereskedelmi láncok és a hazai termékek gyártói összefogásban indítja el a „A hazaiban több van” projektet, amely kampány a magyar termékek fontosságára és minőségére hívja fel a figyelmet. A nagyszabású kampány keretein belül vizuálisan bepillanthatunk egy-egy hazai termék belsejébe, a szétnyíló csomagolások segítségével. A sajtótájékoztató részeként egy kiállítás keretében nyerhettünk bepillantást az úgynevezett szétnyíló csomagolásokba. Az összes grafikát kizárólag hazai vizualitással foglalkozó szakemberek készítették, kézzel.
A sajtó kérdésére Fodor Attila elmondta, hogy a fogyasztás csökkenés az egy folyamatos trend, annak ellenére, hogy a boltok árbevétele nő, a magas árak miatt. De ha azt nézzük meg, hogy mennyi terméket adnak el a kereskedelmi láncok ott csökkenést láthatunk.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.