Az európai pénzügyminiszterek közleményben tudatták a világgal azon véleményüket, mely szerint a Nemzetközi Valutaalapot nagyobb szerephez kéne juttatni a nemzetközi gazdasági felügyelet terén. Ennek megsegítésére összekalapoznának az államoktól még egy kis pénzt, hogy a büdzsé a mostani duplájára, 500 milliárd dollárra nőjön.
A dokumentumot a hét végén Londonban megrendezésre kerülő G20-találkozón is átadják az ott megjelenteknek. Az irat nem részletezi, pontosan mely országokra is számít, mint hitelnyújtó, de Kína és Szaúd-Arábia lehetséges opciónak tűnnek, míg Japán már fel is ajánlott 100 milliárd dollárt a szervezetnek.
Az Unió megteszi a magáét, hogy támogassa a kezdeményezést és egyúttal szeretné elérni, hogy minél jobban koordinálják a nemzetközi pénzintézeteket. Ebben játszhatna kulcsszerepet az IMF. Kérdéses persze, hogy mennyire fog ez tetszeni az Egyesült Államoknak, aki ugyan a nagyobb pénzügyi segélyek pártján áll a világgazdaság beindításához, de a keményebb nemzetközi szabályzás már nincs ínyére.
Persze az Európai Unióban sem egységes az álláspont a szigorúbb szabályok tekintetében. Vaclav Klaus, az Unió soros elnöki tisztét betöltő Csehország államfője például nyíltan szkeptikus az ügyben: szerinte a recesszió legeslegnagyobb költsége a megnövekedett szabályozás lesz, mellyel "több is veszhet, mint az Unió kétévi GDP-je".
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.