A Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) tagjainak jelentése szerint a magyar biztosítási piac díjbevétele 2024-ben korrigált díj alapon az előző évhez képest 12,5 százalékkal nőtt.

Az elmúlt években különösen sok elbizonytalanító körülménnyel kellett szembenéznünk. Nem véletlenül nőtt az életbiztosításokba érkező megtakarítások nagysága.
Váratlan helyzetek bárkivel előfordulhatnak, amiben a megszokott életszínvonal fenntartása nehézségekbe ütközhet. Egy súlyosabb betegség, baleset miatt akár hónapokra is kieshet valaki a munkából, ha pedig a családfőt érinti mindez, úgy a család elsődleges keresete is kieshet. Ezekre a helyzetekre nem árt anyagilag felkészülni, aminek egyik legalkalmasabb eszköze a kockázati életbiztosítás, amely rokkantság vagy halál, sőt bizonyos esetekben baleset, betegség esetén is anyagi segítséget nyújt. Mindenkinek érdemes kötnie, akinek a jövedelmétől függ a család megélhetése, de akinek jelentős összegű hiteltartozása is van, annak különösen fontos. Tragédia esetén ugyanis a biztosító kifizetése fedezheti akár a teljes fennálló hitelösszeget. Emellett a kockázati életbiztosítások kiegészíthetők olyan fedezettekkel is, amelyek munkanélküliség vagy betegség, rokkantság miatti keresőképtelenség esetén is szolgáltatnak.
Számtalan olyan élethelyzet adódhat, amiben a kockázati életbiztosítások valós segítséget nyújthatnak. A MABISZ által készített kisfilmben biztosítási tanácsadók mesélnek el olyan élettörténeteket, váratlan eseményeket, amivel ügyfeleik találkoztak és amiben az életbiztosítások jelentették a megoldást.
A kockázati életbiztosítások valóban gyors pénzügyi segítséget nyújtanak, ugyanis a haláleseti kifizetés adó- és örökösödési illetékmentes, továbbá nem képezi a hagyaték részét, ezért nem kell megvárni a hosszadalmas hagyatéki eljárás végét a kifizetésig. Ehhez azonban fontos haláleseti kedvezményezettet megjelölni és a családtagokkal közölni a szerződés meglétét, hiszen csak ők tudják értesíteni a biztosítót.
Az elmúlt években egyértelműen erősödött a magyarok öngondoskodási hajlama. Rengeteg friss megtakarítás áramlott az életbiztosításokba: 2020-2022 között összesen több mint 250 milliárd forint az MNB adatai szerint.
Részben az infláció miatt tavaly a megtakarítási termékek helyett a kockázati életbiztosítások voltak a keresettebbek. Március végén meghaladta a 721 ezret a szerződések száma. 2022-ben megközelítette a 60 milliárd forintot a kockázati életbiztosítások díjbevétele.
Ha szeretnél többet megtudni kockázati életbiztosításokról, hogy mekkora összegű biztosítást érdemes kötni, mennyibe kerül, milyen esetekben térít, látogass el a jovotervezes.mabisz.hu edukációs oldalra, ahol mindent megtudhatsz.
(x)

Máris árstopot jelentett be az Allianz: hajlottak Nagy Márton kérésére, jövő júniusig nincs áremelés
Tavaly év végi árain kínálja majd a biztosításait az Allianz, miután Nagy Márton belengette a biztosítói árstopot a napokban.

Most érkezett az NGM rendkívüli bejelentése: befagyasztják az árakat, napokon belül jöhet a rendelet
Újabb ársapkát helyezett kilátásba Nagy Márton, ugyanis nem látszik a megegyezés a biztosítókkal a lakásbiztosítások díjaival kapcsolatban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


