A Flamand kormánynál 2009. március 31-ig pályázható az az 1.070 000 eurós (körülbelül 300 millió forintos) keret, amely Flandria, valamint a közép-európai térség vállalatai és intézményei közötti együttműködés fejlesztését szolgálja. A támogatásra flamand partnerrel rendelkező magyar vállalatok, intézmények pályázhatnak. A pályázatnál feltétel a flamand kapcsolat, és előnyt élveznek a háromoldalú, határon átnyúló együttműködés jegyében benyújtott pályázatok.
Az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően a Flamand kormány 2009-ben is pénzügyi támogatásban részesíti Flandria, valamint Közép- és Kelet-Európa országainak vállalatai és intézményei közötti projekteket. A támogatással a flamand kormány célja a flamand tapasztalatok és tudás átadása az új tagországoknak, a tudás alapú társadalom és a közigazgatás fejlesztése.
A magyar vállalkozásokra és intézményekre elsősorban az I. pillér forrásai vonatkoznak, amelyek az EU új tagországaival folytatandó együttműködés támogatására irányulnak. 2009-ben a flamand kormány erre 1.070.000 eurós, körülbelül 300 millió forintos keretet biztosított.
Támogatásra a flamand partnerrel rendelkező magyar vállalatok, intézmények, szervezetek pályázhatnak. Határidő: 2009. március 31. A pályázatot az eddigi gyakorlatnak megfelelően az együttműködésben résztvevő flamand partner (promoter) nyújthatja be a flamand kormányzathoz.
A pályázati feltételek szerint a flamand fél előnyben részesíti azokat a pályázatokat, amelyek már korábban kiépített flamand kapcsolatokra épülnek, illetve lehetőséget nyújtanak az európai projektekhez történő későbbi kapcsolódásra. Prioritást élveznek a háromoldalú, határon átnyúló együttműködési projektek is, amelyben egy flamand és két közép- vagy kelet-európai állam vállalata, intézménye, szervezete vesz részt.
Az első pillér keretében támogatásra kiválasztott projektek költségeinek 50 százalékát biztosítja a flamand kormány, a fennmaradó 50 százalékot a flamand, valamint a magyar és az együttműködő egyéb közép-európai partnereknek kell fedeznie.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Magyar vállalatok részt vehetnek továbbá a támogatási rendszer II. és III. pillérében is. A II. pillér az EU tagjelölt és potenciális tagjelölt országokkal történő együttműködést támogatja, míg a III. pillér keretében az EU-val határos országok a támogatás kedvezményezettjei. 2009-ben a II. pillérben a Horvátországgal, Macedóniával, és a Nyugat-Balkán országaival folytatott együttműködésre helyezik a hangsúlyt, míg a III. pillér célországai: Ukrajna és Moldova. Mind a kétoldalú, mind a háromoldalú projektek támogatásának előfeltétele - ezekben az esetekben is - flamand partner részvétele. A II. és a III. pillérben a flamand állami támogatás mértéke 85 százalék.
A 2009. évi pályázati felhívás és a vonatkozó részletes szabályozás az alábbi weboldalontalálható.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
Portfolio Gen Z Fest 2025


