A megszokott időben landolt egy kis ausztrál vállalkozás postaládájában a megszokott telefonszámla, csak összeg volt rendkívüli: az elszámolás szerint a 120 000 ausztrál dollárt, vagyis valamivel több, mint 17 millió forintot telefonált el.
A hackerek a társaság VoIP-szerverét támadták meg és a hívásátirányítás funkció segítségével óriási telefonforgalmat bonyolítottak le. A felmérések szerint június és december között mintegy 115 000 nemzetközi hívást indítottak a a feltört hálózatból a jogosulatlan felhasználók. A "legjobb teljesítmény" 11 000 hívás alig 46 óra alatt.
A Perth-i rendőrség szerint a VoIP szerverek feltörése nem újdonság, azonban eddig csak ingyen telefonálásra használták a hackerek, egy kis vállalkozás életét ilyen csúnyán elcsúfítani eddig nem volt divat. A szerv szakértői azt sem tartják kizártnak, hogy komoly csalás áldozata a társaság: egy olcsó internetes hívásokat kínáló cég került kapcsolatba a vállalkozás valamely dolgozójával, aztán annak elérésén keresztül irányította saját hívásait át a VoIP-szerverre, majd onnan tovább.
A felügyelők felhívták a figyelmet arra, hogy még a legóvatosabb cégeknek is fel kell készülniük egy ilyen típusú csalásra. A legtöbb vállalat ugyan alkalmaz tűzfalat, ám elfelejti kiterjeszteni azt a telefon-szervereire is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


