A Pénzcentrum.hu bizonyos időszakonként körbenéz a bankok honlapján, miközben egy hazai kisvállalkozás szerepébe képzeli magát. Most is hasonlóképpen tettünk, s újfent azt vizsgáltuk, hogy kisvállalati ügyfélként milyen lekötött devizabetéti kamatot kaphatunk pénzünkért, illetve, hogy milyen költségekkel jár, ha deviza-átutalásra van szükségünk.
Manapság igen sok kis-és közepes vállalkozás kerül kapcsolatba valamilyen formában a külkereskedelemmel, vagy a nagy multinacionális cégekkel, legyen akár beszállító, vagy partnercég. Emiatt bevételei, illetve kiadásai nem csupán forintban, hanem valamely másik ország pénznemében is keletkezhetnek, ráadásul, mint arról már több ízben is szót ejtettünk, gyakorta változó, hogy milyen mennyiségben, időközben.
Így tehát elengedhetetlen, hogy a vállalkozások tudatosan kezeljék likviditásukat, emellett figyeljenek arra, hogy "közös nevezőre" tudják hozni a különböző devizanemben keletkező pénzmozgásokat is. Amennyiben egy bizonyos időszak során felhasználásra még nem kerülő pénzmennyiség keletkezik, abban az esetben például a lekötött betét kínálhat átmeneti megoldást, ráadásul addig is kamatozik a pénzünk. Mindehhez persze nem árt, ha devizaszámlával is rendelkezik a cég.
A lekötött betéti kamatok, valamint a devizaszámlához kapcsolódó költségek feltérképezéséhez felkutattuk az egyes banki holnapokat, megnéztük a hirdetményeket, illetve kondíciós listákat, hol, mi mennyibe kerül. Az összeállítás elkészítésekor (2008. augusztus 21.) mindenütt a kisvállalkozásokra irányadó díjakat kerestük. Nézzük, mit találtunk!
Az utalásért is fizetni kell
Ahogyan azt már a lakossági bankolásban járatosak megszokhatták, a devizaszámláról történő utalás költségeit annak alapján is szét lehet bontani, hogy bankon belüli, avagy bankközi átutalásról van szó. Előbbi nyilvánvalóan olcsóbb, hiszen a banknak is jóval egyszerűbb és olcsóbb művelet egy adott összeg számlák közötti átvezetése.
Emellett nem árt tudnunk azt sem, hogy amennyiben valutapénztáron keresztül szeretnénk a számlánkra "varázsolni" a pénzt, annak is megvannak a maga költségei. Bizonyos esetekben van lehetőség úgynevezett zsákos befizetésre is, a nagy mennyiségű készpénzbefizetésre azonban más díjak vonatkoznak.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Mennyit kapsz a pénzedért?
S végül, de nem utolsó sorban azt is megnéztük, hogy ha már van pénz a számlánkon, mennyit kapunk, ha azt lekötjük. Összeállításunkban az 1, 3, 6 és 12 hónapos lekötési időszakokat vettük górcső alá, ahol szükséges volt, ott 1 millió forintos lekötést feltételeztünk, amely 4277 eurónak, illetve 6328 dollárnak felel meg.
A betéti kamatokat részletező táblázatunkban nem szerepel a Raiffeisen Bank, ahol a betéti kamatok egyedi megállapodás alapján kerülnek megállapításra, az UniCredit Banknál pedig nem lehetséges a 10000 euro, illetve dollár alatti pénzlekötés.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.