Egyre többe kerül a vállalatoknak a gazdasági bűnözés. Legalábbis ez derült ki, a PricewaterhouseCoopers, kétévente végzett felmérése szerint. A kutatásból - amely 40 ország 5400 vállalatának adataira épül - kiderül, hogy a cégek 43 százaléka válik csalók, sikkasztók vagy korrupció áldozatává - írja a Napi Gazdaság.
A gazdasági bűncselekmények száma az elmúlt két év alatt 40 százalékkal emelkedett, s az általuk okozott kár összege meghaladta a 4,2 milliárd dollárt. A vizsgálat megállapította, hogy az egyre kifinomultabb módszerek és a többségében bennfentes, gyakran vezető állású elkövetők miatt lehetetlen felszámolni ezeket a bűntetteket, amelyek annál nagyobb veszteséget okoztak, minél magasabb beosztásban volt az elkövető a vállalatnál.
Az anyagi károkon kívül a cég iránti súlyos bizalomvesztést is okoztak ezek az akciók. Olyan hasznos gyakorlati következtetések is leszűrhetők a vizsgálatból, mint például hogyan növelte a sikkasztások számát, ha az anyavállalat és alvállalatai más könyvelési rendszert használtak.
Megnyugtatónak tűnhet, hogy a vesztegetéseket tekintve Nyugat-Európa a világátlag felét produkálta, de ez is háromszorosa az USA korrupciós szintjének, a közép-európai szint pedig éppen tízszerese az észak-amerikainak. A legkorruptabbnak az indonéz üzleti élet bizonyult, de elég szorosan holtversenyben követi Oroszország és Brazília, míg a "legtisztább" Svédország.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.