A kormány 2025-től új lakhatási támogatási rendszert vezet be, amely évi 1,8 millió forintig terjedő adókedvezményes juttatást biztosít a 35 év alatti munkavállalók számára.
Az okostelefonok már közel fél évtizede részei a mindennapi életünknek, a gyártóknak azonban a mai napig nem sikerült megoldania azt a problémát, hogy az akkumulátorok egy (legfeljebb két) napnál tovább bírják. Összeszedtünk 11 tippet, amivel akár többszörösére is nőhet a készenléti idő.
Felejtsük el a játékokat!
Az orvosnál várakozáskor vagy utazás közben sokan játékokkal ütik el a szabadidejüket. Ez azonban a legnagyobb hiba, amit a rövid üzemidővel szembeni harcban elkövethetünk, a játékok ugyanis rekord sebességgel szívják le az akkunkat. Összefoglalva: felejtsd el a Pokemon Go-t!
Ne Facebookozz annyit!
Nemcsak a társas kapcsolatainknak, hanem az akksinak is jót tesz, ha nem, vagy csak kevesebbet használjuk a közösségi médiát. Különösen a nagyobb alkalmazáson keresztül elérhető oldalak fogyasztják gyorsan az akkumulátort, mint a Facebook vagy az Instagram.
Vedd le a fényerőt!
A telefonok fényerejét is be lehet állítani, ezt levéve akár jelentősen megnövekedhet a rendelkezésre állási idő. Ha van olyan funkció a telefonon, amely automatikusan beállítja a fényerőt, akkor érdemes lehet ezt használni. Az alacsony fényerő egyébként nemcsak az akut, hanem a szemünket is kíméli.
Kapcsold ki a Bluetooth-ot!
A Bloototh-ra csatlakoztatható kütyük leegyszerűsítik a kommunikációnkat, ugyanakkor az érintésmentes csatlakozás folyamatos bekapcsolása sokkal hamarabb merülhet le a telefonunk, érdemes tehát kikapcsolni, ha nem használtjuk azt.
Kapcsold ki a GPS-t!
A GPS-t rengeteg alkalmazás használja és segítségével könnyebben "becsekkolhatunk" vagy az autós navigációban segíthet. A kikapcsolásával viszont értékes perceket-órákat nyerhetünk, amíg a telefon a rendelkezésünkre áll.
Hallgass kevesebb zenét!
A zenehallgatás is az akku gyors kimerüléséhez vezet. Ebben egyébként az egyik legnépszerűbb zenelejátszó, a Spotify is élen jár, így próbáljuk meg kevesebbet használni ezt.
Ne Snapchatelj annyit!
Különösen a fiatalok körében népszerű a Snapchat, amivel minden mozdulatunkat megörökíthetjük. Ezért viszont drágán megfizetünk, az alkalmazás ugyanis a folyamatos kamera és képernyőhasználat miatt rekord sebességgel szívja le az aksinkat.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Okosan chatelj!
Az üzenetküldő alkalmazásoknál is gyorsan lemerülhetünk, ha túl sok mozgóképet küldünk. Ez nemcsak a videókra, hanem a mozgó matricákra és a gifekre is vonatkozik.
Ne nézz videókat!
Akár a Youtube-on, akár a Netflixen nézünk videókat, a magas adatforgalom és a kijelző folyamatos használata gyorsan lemeríti az akkumulátorunkat. Ezeket inkább számítógépen vagy TV-n nézzük!
Használj mobilakkut!
A mobilakkumulátorok kapacitása akár a telefon aksijának többszöröse is lehet, így ezzel akár aktív használat mellett is napokig nem kell hálózati töltőre tenni a telefonunkat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.