Március 30-án ismét át kell állítani az órákat, mert megkezdődik a nyári időszámítás. Ez így lesz még jó ideig, mert nem sikerült megegyezni az állandó...
A gyermeket nevelő nők 67,5 százaléka volt foglalkoztatott 2018-ban Magyarországon, ami jelentős emelkedés 2010-hez képest. Az Európai Unió 28 tagállama közül a 9 százalékos magyar növekedésnél csak Írország (9,9) és Málta (22,6) produkált többet. Viszont az EU-ban a javítás ellenére Magyarország még mindig csak a 22. helyen áll, tehát van még hová fejlődnünk.
A családvédelmi akcióterv egyes elemei, mint a nagyszülői gyed bevezetése, illetve számos családbarát intézkedés, mint a bölcsődei férőhelyek számának növelése is azt mutatják, hogy az állam arra ösztönözné a magyar nőket, hogy minél hamarabb térjenek vissza a munkaerőpiacra, vagy ha így döntenek, meglegyenek az ehhez szükséges feltételek. A KSH grafikonja alapján a vizsgált 28 ország közül 2010-ben Magyarország még a 24. helyen állt, 58,5 százalékos foglalkoztatottsággal a gyermeküket nevelő nők körében. 2010-ben csak Írországot, Görögországot, Olaszországot és Máltát előztük meg. Abban az évben 7,6 százalékkal maradtunk el az EU-s átlagtól. 2018-ra javultak a statisztikáink, a 22. helyen végeztünk a 28-ból: 67,5 százalékra javítottunk, tehát 9 százalékos volt a növekedés 8 év alatt.
Olaszországot, Görögországot és Máltát még mindig megelőzzük, viszont Írország elénk került: az írek 9,9 százalékot javítottak. 2018-ra már csak 2,9 százalékkal maradunk el az EU-s átlagtól, ami 4,7 százalékos javítást jelent 8 év alatt. Ez a növekedés több, mint az EU-s átlagos növekedés: az Unióban 66,1 százalékról csak 70,4 százalékra nőtt a foglalkoztatottak száma, azaz 4,3 százalékkal 8 év alatt.
Szinte minden országban jelentős volt a növekedés, három ország kivételével: Cipruson 2,3 százalékot, Görögországban 1,6 százalékot, Dániában pedig 1,2 százalékot romlott a gyermeküket nevelő nők foglalkoztatásának az aránya. Magyarországon kiugróan nőtt a gyermeküket nevelő nők foglalkoztatásának aránya az eltelt 8 évben: a 9 százalékos magyar növekedésnél csak Írország (9,9) és Málta (22,6) produkált többet. Málta esetében volt is min javítani, ugyanis 43,3 százalékos volt 2010-ben még a foglalkoztatási arány, ezt sikerült 65,9 százalékra emelniük.
A szomszédos országok közül 2010-ben még Magyarország állt az utolsó helyen: Szlovákia, Horvátország, Ausztria és Szlovénia is megelőzőtt minket. 2018-ra meglőztük a szlovákokat, náluk csak 3,8 százalékos növekedés volt 2010-hez képest, míg nálunk 9 százalékkal nőtt a dolgozó anyák száma. Szlovénia és Ausztria megőrizték a vezető helyeket, és az EU-s átlag felett teljesítettek. A magyar, horvát, szlovák foglalkoztatottság alatta maradt 2018-ban is az uniós átlagnak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


