Rengeteg magyar dolgozó csak akkor találkozik orvossal, amikor az üzemorvosi vizsgálaton van évente egyszer.

Faliújságon jelentették be a leépítést: rengeteg embert rúgnak ki a makói Continental-gyárból
A gyári faliújságról tudták meg a makói Continental dolgozói, hogy novemberben és decemberben 25-25 munkavállalót küldenek el a gyárból - állítja a szakszervezet.
A gyári faliújságokra kitett tájékoztatóból értesülhettek a dolgozók, hogy elbocsátások lesznek a makói Continental-gyárban - állította a Népszavának Hajdú Roland, a Gumiipari Szakszervezet helyi titkára. Mint kiderült, a cégtől novemberben és decemberben 25-25 munkavállalót küldenek el, ami nem számít csoportos leépítésnek.
A Continental azt közölte, a piaci folyamatok, valamit az elmaradó megrendelések miatt döntöttek a leépítés mellett, erről pedig a törvényi előírásoknak megfelelően értesítették a helyi érdekképviseleteket is. A szakszervezeti vezető nem zárta ki, hogy az üzemi tanács esetében ez megtörtént, noha erről, de erről ők nem tudnak. Az 50 elbocsátott alkalamazott között sokan vannak olyanok, akiknek munkaviszonya elérte, sőt meghaladta a 20 évet - így a szakszervezet azt is kifogásolja, hogy a legtapasztaltabb magyar kollégáktól válnak meg.
Jelenleg 1800 főt foglalkoztatnak az üzemben, nagyjából 150 indonéz munkás dolgozik a gyárban, korábban Szerbiából és Ukrajnából és érkeztek munkavállalók, de ők mára teljesen eltűntek a makói gyárból. A szakszervezeti titkár szerint az a vezetés célja, hogy minél kiszolgáltatottabb helyzetbe hozza az alkalmazottakat. A külföldi munkavállalók esetében ez azzal is alátámasztható, hogy több ezer kilométerre hazájuktól érdekérvényesítési lehetőségeik nagyon korlátozottak.
Címlapkép: Rosta Tibor, MTI/MTVA
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


