Egy utazó blogger hét alulértékelt, mégis lenyűgöző európai várost mutatott be, hogy alternatívát kínáljon a túlturizmus által sújtott desztinációkra.
A színvonalas oktatás meghatározó szerepet játszik abban, hogy később a munkájában sikeres legyen az ember. Egy nemzetközi felmérés kiderítette, hogy melyik európai egyetemen szerzett diplomával lehet a legjobban keresni.
A felmérés során 5-10 éves szakmai tapasztalattal rendelkező, 5622 alap-, vagy mesterszakon végzett hallgatót kérdezett meg az Emolument.com. Az eredmények szerint a top tizes listát az angol, francia és a svájci egyetemek vezetik, viszont az olyan nagy múltú intézmények, mint az Oxford, és a Cambridge egyetem csak a 14. helyen szerepel 82 ezer fontos (29 és fél millió forint) átlag fizetéssel, tehát nem került be a legjobb tíz közé.
Az intézmények nevei mellett látható összeg az éves átlagos keresete azoknak, akik az adott egyetemen végeztek (360 forintos árfolyamon számolva).
10. London School of Economics, Egyesült Királyság
- £85,000 (30 millió 600 ezer forint)
Ezt a London belvárosában fekvő egyetemet 1895-ben alapították, és nemzetközi rangsorok alapján a világ vezető társadalomtudományi oktatási és kutatási intézete. Számos Nobel-díjas tudós került ki innen, de olyan ismert személyiségek, mint a volt amerikai elnök, John F. Kennedy, vagy a természetfilmjeiről ismert Sir David Attenborough, és a milliárdos Soros György is ezen az egyetemen tanult.
9. ESLSCA Business School, Franciaország
- £86,000 (31 millió forint)
Ezt az egyetemet 1963-ban alapították, a francia fővárosban, Párizsban van a Campus. Az iskolának kiterjedt nemzetközi kapcsolattal rendelkezik: 51 ország 155 egyetemével szövetkezett. Az üzleti képzésben részesülő hallgatókat itt elsősorban magas színvonalú vezetőnek képzik, akik a globális környezetben megállják a helyüket.
8. Ecole Polytechnique, Franciaország
- £88,000 (31 millió 680 ezer forint)
Ezt a kicsi, és nagyon elitista egyetemet 1794-ben, a francia forradalom idején a matematikus Gaspard Monge a francia forradalom idején, és I. Napóleon 1804-ben katonai akadémiával bővíette. A legfrissebb rangsorok szerint a világ harmadik legjobb egyeteme.
7. MINES ParisTech, Franciaország
- £91,000 (32 millió 760 ezer forint)
Franciaország egyik legfontosabb mérnök iskoláját 1783-ben alapította XVI. Lajos. Minden harmadik francia Nobel-díjas ebből az intézményből került ki. Kiemelkedő a kutatóintézete.
6. HEC Paris, Franciaország
- £97,000 (34 millió 920 ezer forint)
Ez az iskola 2015-ben a Financial Times rangsora szerint a második legjobb európai üzleti iskola. Itt végzett François Hollande is, Franciaország 24. elnöke.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
5. London Business School, Egyesült Királyság
- £102,000 (36 millió 720 ezer forint)
Az európai ranglista szerint ebben az iskolában a legjobb az üzleti és menedzsment képzés. Kis campus, ezért aránylag kevesen tanulhatnak itt, mégis nagyjából annyira jelentkeznek ebbe az iskolába, mint Harvardra.
4. Zurich University of Applied Science, Svájc
- £127,000 (45 millió 720 ezer forint)
Ez a második legnagyobb egyetem Svájcban. Képzései nem korlátozódnak egyetlen nagy területre: építészeti, egészségügyi, nyelvészeti, és jogi tanulmányoktól kezdve itt szinte mindenre van lehetőség.
3. Swiss Federal Institute of Technology in Zurich, Svájc
- £135,000 (48 millió 600 ezer forint)
Magyarul Szövetségi Műszaki Főiskola. Az egyik legrangosabb európai felsőoktatási intézmény a kémia, a fizika, a villamosmérnöki tudományok és a számítástechnika területén. Eddig 20 Nobel-díjas tudóst nevelt ki.
2. University of Zurich, Svájc
- £140,000 (50 millió 400 ezer forint)
Itt tanult Albert Einstein, és szinte az összes svájci elnök - és talán ennyi elég is ahhoz, hogy képet kapjunk az oktatás színvonaláról. Jelenleg hét kar közül választhatnak a hallgatók: filozófia, humán orvostudomány, gazdasági jog, Matematika és Természettudomány, a teológia és állatgyógyászat.
1. University of St. Gallen, Svájc
- £160,000 (57 millió 600 ezer forint)
Az 1898-ban alapított egyetem az üzleti adminisztráció, közgazdaságtan, jog, és a nemzetközi ügyekre szakosodott. Annak ellenére, hogy az egyik legkisebb svájci egyetem, a Financial Times szerint a világ egyik vezető üzelti felsőoktatási intézménye. Több nagy bank vezére is itt végezte tanulmányait.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.