A kereskedelmi háború eszkalálódása miatt negatív befektetői hangulatra és esésre lehet számítani hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén.
Vasárnap lejárt a SZÉP kártyákra még 2013-ban átutalt juttatások felhasználási határideje. Bár pontos adatokkal még nem mindegyik kártyakibocsátó társaság rendelkezik, becsléseink szerint több száz millió forintot nem költöttek el a munkavállalók.
A SZÉP kártyákra még 2013-ban érkezett összegek most vasárnap jártak le, és a fel nem használt összegek ma már nem elérhetők a munkavállalók számára. A rendelkezésekre álló adatok alapján
azokból az összegekből, amiket május 31-ig kellett elkölteniük a munkavállalóknak. A társaságok nagyon intenzív kampányt folytattak, hogy költésre ösztönözzék a kártyatulajdonosokat, ezért elképzelhető, hogy végül még ennél is kisebb összeg veszett el.
Mennyi maradt?
Az MKB SZÉP kártyákon végül 128 millió forint, az eredetileg átutalt keret mindössze 1,3 százaléka maradt meg a még 2013-ban jóváírt összegekből, amelyek felhasználási határideje tegnap éjfélkor járt le. Ez az összeg 41 millió forinttal kisebb az egy évvel ezelőtti maradéknál. A 2013-as keretből megmaradt 128 millió forint 32 százaléka a szálláshely, 37 a vendéglátás, 30 pedig a szabadidő alszámlán ragadt. A több mint 151 ezer kártyabirtokos közül közel 24 ezer nem használta fel a teljes keretét, ami átlagosan 5 ezer forintot jelent fejenként. A maradvány erős szórást mutat: 160 főnek egyetlen forintja ragadt benn, 940-en kettő és tíz forint közötti összegtől búcsúzhattak el,
- tájékoztatta a Pénzcentrumot az MKB.
Pénteken még 153 millió lejáró összeg várt elköltésre a K&H SZÉP kártyákon. A lejáró összeggel rendelkező kártyabirtokosok kevesebb mint felének ezer forint összege maradt akkor még a kártyáján, így jó eséllyel a K&H SZÉP kártyások is jól hajráztak. Tavaly ugyanígy május 31. után 151,2 millió forint maradt a kártyákon, ami a 2012-es feltöltések 2,2 százalékát jelentette. Idén ennél valószínűleg kevesebb maradt, hiszen már évközben is jobban költöttek az ügyfelek.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A K&H SZÉP kártyákon összesen 103,6 millió forint járt le 2015.05.31-én éjfélkor, ez a 2013-as feltöltés 1,6 százaléka. Összesen pontosan 17.400 kártyabirtokosnak maradt lejáró egyenlege valamelyik alszámlán. Az átlagos lejárt összeg pedig 5900 forint. A szállás alszámlán ragadtak be a legnagyobb összegek, 9950 forint volt az átlagos lejárt összeg, ami körülbelül egy fő egy belföldi éjszakai szállásdíját fedezte volna. A vendéglátás alszámlán az átlagos lejárt összeg 3270 forint, a szabadidőn: közel 5.400 forint.
Az OTP esetében pénteken mg 1,1 milliárd forint várt elköltésre, ez az összeg is kisebb volt az egy évvel ezelőtti lejáró 2012-es pénzek esetében. Akkor végül 1 milliárd forint maradt, az eredeti feltöltések 2 százaléka.
Az OTP SZÉP kártya birtokosok a május 31-ével zárult héten naponta több mint 62 millió forintnyi 2013-as feltöltést használtak fel. A kiemelkedő költésnek köszönhetően a lejáró egyenlegek összege 680 millió forint alá csökkent, ami az eredeti juttatások alig egy százaléka. Ez az arány kisebb, mint az ezt megelőző három év során bármikor.
Mi lesz pontosan a pénzzel?
A felhasználási idő lejártát, azaz május 31-ét követően a kibocsátó intézmény köteles visszautalni a megmaradt összeget az eredeti feltöltést végző munkáltatónak, azaz a kártyabirtokos számára ezek a pénzek elvesztek. A visszautalt összeg a társasági adóalapot növeli, emellett jelentős adminisztrációs terhet ró mind a munkáltatóra, mind a kártyakibocsátó intézményre. Éppen ezért érdemes felhívni a dolgozók figyelmét a teljes keretösszeg felhasználására - tájékoztatta a Pénzcentrumot a K&H. Az MKB 1763 munkaadónak indít majd visszautalásokat, ezek közül a legnagyobb tétel 4,1 millió forint. Ugyanakkor a munkáltatók közül négy csak egy forintot, 23 kettő és tíz forint közötti összeget, 353 pedig tíz és ezer forint közötti summát kap vissza. A K&H esetében összesen 1354 munkáltató érintett a visszautalásban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


