Az első továbbra is a TheVR csatorna, a második pedig változatlanul Whisper Ton. A harmadik helyen azonban már volt változás.
A 2011-es népszámlálás adatai alapján egyre több nagykorú, illetve felnőtt korú gyermek marad a szülői házban és kezd egyre később önálló életet - mondta az InfoRádiónak a Központi Statisztikai Hivatal főtanácsadója. Kamarás Ferenc szerint ennek egyik oka a lehetőségek hiánya, másrészt azonban sokak számára kényelmes is ez az állapot.
"Kitolódik az az életkor, amit a családban élő fiatalok gyermekként élnek". - mondta el a legutóbbi népszámlálási adatokat értékelve az Inforádiónak Kamarás Ferenc.
A felmérés alapján ugyanis láthatóan megnövekedett a családokban azoknak a gyermekeknek az aránya, akik részben nagykorúak, azaz 18 év felettiek, részben felnőttkorúak, vagyis 25 év felettiek. A legutóbbi adatok szerint az összes család mintegy felében van 18 év feletti gyermek, a családoknak mintegy egyötödében pedig felnőttkorú .
"A fiatalok részben halogatják az önálló életkezdést, házasságkötést, családalapítást, például a továbbtanulás, vagy a lehetőségek hiánya miatt, másrészt ez az állapot valószínűleg biztonságosabb, kényelmesebb, "kifizetődőbb" is számukra" - mutatott rá a szakember. Más szóval ők tovább "parkolnak" a szülői háznál.
A népszámlálási adatokból kitűnik, hogy az élettársi kapcsolatokban jóval alacsonyabbak ezek az arányok, kevesebb, mint fele a házasokénak. Ennek részben az a magyarázata, hogy az élettársi kapcsolatban élők fiatalabbak, mint a házaspárok, másrészt a nagykorú vagy felnőtt gyermekek 20-25 évvel ezelőtt, vagy még korábban születtek, amikor az élettársi kapcsolatok jóval ritkábbak voltak, mint jelenleg.

Figyelmet érdemlő módon a legnagyobb arányban az egyszülős családokban élnek nagykorú, vagy felnőtt korú gyermekek, az ilyen családok 64, illetve 42 százalékában. Ez mind a szülő, mind a gyermek részéről érthető és elfogadható magatartás, mivel a válást vagy özvegyülést követően szorosabbá válik a szülő-gyermek kapcsolat, és erősebben ragaszkodnak egymáshoz. A szülők nem kívánnak egyedül maradni és nehezebben "engedik el" gyermeküket.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az is kiderült az adatokból, hogy minél magasabb a gyermekszám, annál alacsonyabb az olyan családok aránya, ahol a nagykorú és felnőtt korú gyermek együtt él a szüleivel. Az egygyermekes családok több mint felében - 55 százalékában - élt nagykorú és 35 százalékában felnőtt korú, 25 éves vagy idősebb gyermek. Itt is az egyszülős családok esetében a legmagasabbak ezek az arányok, nevezetesen 67, illetve 47 százalék.
Érdekes, hogy az egyszülős apák gyakrabban élnek ilyen korú gyermekeikkel, mint az egyszülős anyák.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


