Egy-másfél millió forintba kerülnek félévenként a legdrágább költségtérítéses képzések a hazai egyetemeken, főiskolákon. Szeptember első heteiben több mint harminc ezren kezdik meg tanulmányaikat költségtérítéses szakokon - derül ki az InfoRádió körképéből.
A költségtérítéses képzések közül az orvosi szakok a legdrágábbak: a legtöbbet a Semmelweis Egyetemen kell fizetni a nappali tagozatos fogorvosi képzésért, félévente 1 355 400 forintot. Ugyanez a szak a Szegedi Tudományegyetemen 950 ezer, a Debreceni Egyetemen 850 ezer, a Pécsi Tudományegyetemen pedig egymillió-ötezer forintba kerül szemeszterenként.
Az általános orvosi képzés is drága: a Pécsi Tudományegyetem általános orvos szakán 925 ezer, a Semmelweis Egyetemen 975 ezer, a Debreceni Egyetemen pedig 850 ezer forint a féléves tandíj. Vagyis összesen 10-12 millió forintba kerül az orvosi diploma azok számára, akik nem jutottak be az államilag finanszírozott helyekre.
Egymillió forint fölötti összeget kell fizetniük a gyógyszerész-hallgatóknak is, akiknek az ország összes felsőoktatási intézményében öt-hétszázezer forintos tandíjjal kell számolniuk. Sokba kerülnek az angol nyelvű gazdasági képzések is, a Budapesti Corvinus Egyetem angol nyelvű gazdálkodás és menedzsment szakán például 690 ezer forint egy félév.
A népszerű jogi, bölcsész és idegenforgalmi képzések jóval olcsóbbak: a Kodolányi János Főiskolán a kommunikáció és médiatudomány szakon szemeszterenként 215 ezer forintot kell fizetni, ugyanennyiért tanulhatnak a hallgatók a Pécsi Tudományegyetemen is, a Debreceni Egyetem bölcsészettudományi karán pedig csak 140 ezer forintos kiadással kell számolni.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A jogi képzés tandíja a legtöbb felsőoktatási intézményben 120-160 ezer forint között mozog szemeszterenként, míg az évek óta rengeteg végzőst vonzó szak, a turizmus-vendéglátásképzés 215 ezer forintba kerül.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


