Az idei pótfelvételik során mintegy 1633 szak közül választhatnak a diákok, a diplomások számára pedig 576 mesterképzést hirdetnek az egyetemek és főiskolák, azonban a legtöbb helyen csak költségtérítéses képzésre jelentkezhetnek az előző körben kimaradtak. A szemeszterek árai igen nagy szórást mutatnak, a legolcsóbb 90 ezer, a legdrágább akár 1 millió forintnál is többe kerülhet, intézménytől, képzési szinttől és szaktól függően - írja a Világgazdaság.
A főiskolákon jórészt 100-200 ezer forint körül mozog egy félév ára, de az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán már 90 ezer forintért is találni szakot. A Budapesti Corvinus Egyetem alkalmazott közgazdaságtan szakán egy szemeszter 195 ezer forintba kerül.
A legdrágábbak az orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi képzések, ezekért általában 500 ezer és 1 millió között árat kell fizetni félévenként, de akad olyan képzés is a SOTE-n, ami 1,38 millió forintba kerül.
Pótfelvételizni csak egyetlen intézmény egyetlen szakára lehet, a jelentkezési határidő augusztus 13, és az eljárás 5 ezer forintba kerül. Pótfelvételire mintegy 6-7 ezer helyett hirdettek meg az intézmények, és a rendes felvételik során mindössze 16 ezer diák volt sikertelen, így többségük most bekerülhet valamelyik intézménybe.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.