Pozitívan értelmezte az Európai Bizottság jelentését Veres János pénzügyminiszter a 2005-ös költségvetési folyamatokkal, illetve a tervezett intézkedésekkel kapcsolatosan. Az említett intézkedések egy része gyakorlatilag már megvalósult (pl. tartalékok zárolása), mások bevezetésre várnak.
A kormányszóvivői tájékoztatón Veres János mint elismerés értékelte a bizottsági jelentést. Batiz András kormányszóvivő még ennél is kicsit tovább ment, és az MTI szerint az állította, hogy a kormány értékelése szerint a bizottság jelentése visszaigazolja, hogy a Gyurcsány-kormány minden eddigi költségvetési ígéretét teljesítette.
Veres János szerint a költségvetési egyensúly kérdése immár "külső szemlélő" által is "rendben lévőnek ítéltetik" - írja az MTI.
A pénzügyminiszter szerint nemcsak a deficitcél van rendben, de a makrogazdasági helyzet egyéb mutatói is. Az ez évi korrigált várható GDP-növekmény több mint 2 százalékponttal haladja meg az EU bővülését. Rendben van az infláció mértéke is, hiszen a tervezettnél kisebb mértékű pénzromlással számolhatunk - jelentette ki Veres. Rendben van a külföldi tőkebeáramlás 2005-re várható nagyságrendje és a jövedelmek ez évre jelzett növekedése is.
Veres elmondta, hogy a kormány tárgyalt a jegybank Monetáris Tanácsával a 2007-es inflációs célról. A pénzügyminiszter számot nem említve annyit mondott: jó esély van arra, hogy közös álláspont alakuljon ki.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


