A Magyar Nemzeti Bank publikációjából kiderül, hogy a CSOK Pluszt igénylő házaspárok mekkora családot szeretnének.
A Magyar Cetelem Bank nevében ismételten adathalász telefonhívásokkal támadnak csalók- adta ki a figyelmeztetést a bank. Az adathalász kísérletek, csalások célja, hogy az elkövetők olyan adatokat csaljanak ki gyanútlan személyektől, amelyeket felhasználva hozzáférhetnek a csalás elszenvedőjének pénzéhez.
A Magyar Cetelem Bank nevében ismételten adathalász telefonhívásokkal támadnak csalók. Az adathalász kísérletek, csalások célja, hogy az elkövetők olyan adatokat csaljanak ki gyanútlan személyektől, amelyeket felhasználva hozzáférhetnek a csalás elszenvedőjének pénzéhez.
Mit tehetünk, hogy ne váljunk ilyen csalás áldozatává?
- Kezeljük óvatosan, fenntartással a kéretlen telefonhívásokat!
- Gyanús telefonhívás esetén semmiképpen ne adjunk meg személyes adatokat, és azonnal szakítsuk meg a beszélgetést!
- Ha a kijelzett telefonszám valóban a bank ügyfélszolgálati telefonszáma, az sem garancia arra, hogy tényleg onnan jön a megkeresés. Annak ellenőrzésére, hogy az illető valóban az, akinek mondja magát, keressük meg a hívó szervezet telefonszámát (a szervezet weboldalán vagy egyszerű online kereséssel), és lépjünk vele kapcsolatba közvetlenül!
- Az ellenőrzéshez ne használjuk a hívó által megadott telefonszámot! Minden esetben kizárólag csak a Bankunk honlapján található telefonszámot használjuk.
- A csalók az interneten könnyen megszerezhetik az alapvető információkat rólunk vagy a vállalatról, amelynek dolgozunk, például a közösségimédia-profilok felhasználásával. Nem bízhat meg a hívóban csak azért, mert ő ismeri ezeket az adatokat.
- Ha hitelesnek gondoljuk a telefonhívást, akkor is kérjünk keresztazonosítást! Ennek során a feltett kérdésekre (például anyja születési neve) a válaszok egyik felét az intézmény ügyintézője adja meg, a válaszok másik felét pedig mi magunk.
- Soha ne adjuk meg a betéti vagy hitelkártyája PIN-kódját, CVV-kódját, online banki jelszavát vagy egyszer használható, második hitelesítési kódot. A bankok sosem kérik ezeket az információkat!
- Soha ne telepítsünk mások kérésére programot számítógépünkre vagy telefonunkra! A csalók sokszor vírusvédelmi megoldásnak beállítva, álcázva próbálják rávenni áldozatukat arra, hogy visszaéléshez használható programot telepítsenek. A Bank sosem kéri ilyen programok telepítését.
- Soha ne utaljunk pénzt telefonon érkező kérésre. Egy bank sosem kér ilyet.
- A csalási szándékú hívásokat azonnal jelentsük a Bankunk felé!
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.