Bankos aranyköpések: az APEH uralkodik...

Pénzcentrum
2008. április 9. 05:40

Ismét eltelt három hónap, így nem álltuk meg, hogy ne bújjunk az információra éhes ügyfelek bőrébe, így elkészítettük újabb bankos call-center tesztünket. A jelenlegi etapban lekötésekkel és hitelkártyákkal kapcsolatos kérdésekkel kerestük fel a hitelintézetek munkatársait, lássuk, mire vezetett türelmes várakozásunk!

2008. április 8-án tettük fel kérdéseinket a bankok call centereinek, a kérdésekre adott válaszokat két szempont szerint osztályoztuk: mennyire volt helytálló, illetve meggyőző az ügyfélszolgálat munkatársainak válasza. Természetesen az értékelés nagymértékben szubjektív és részben szerencse kérdése is, hiszen a végeredmény kialakulásában nagy szerepet játszott az, hogy a központ melyik munkatárshoz kapcsolt bennünket.

Ugyanúgy, ahogy egy vizsgadolgozat esetében sem, itt sem lehet teljes mértékben objektíven értékelni a kapott válaszokat, mi azonban megkíséreltük a lehetetlent, osztályoztuk a kapott válaszokat 1-től 5-ig terjedő skálán. Tizenkét bank (Allianz Bank, Budapest Bank, CIB Bank, Citibank, Erste Bank, FHB Bank, K&H Bank, MKB Bank, OTP Bank, Raiffeisen Bank, UniCredit Bank, Volksbank) számát tárcsáztuk fel, s vártunk türelemmel a kapcsolásra.

A kérdéskörökre átlagosan 7 perc alatt kaptunk választ, a rekord negyed óra, kapcsolásokkal, várakozással együtt. A legbonyolultabb menürendszeren is sikeresen keresztüljutottunk, egy évvel ezelőtti első tesztünkhöz képest lényegesen egyszerűbbé vált a navigálás, igaz most is akadt olyan bank, ahol 6 gombnyomás kellett ahhoz, hogy eljuthassunk egy ügyintézőhöz. Több helyen a terméktájékoztatók is akadályozták az ügyintézőhöz való eljutást.

Az összesítés alapján a 2008. áprilisi "nagy call center tesztet" a CIB Bank nyerte, második helyen az Erste Bank végzett, őt követi a sorban a K&H és a Budapest Bank. A következőkben kérdéskörökre lebontva ismertetjük a dobogón végzett bankok teljesítményét, illetve általában a különböző kérdésekre adott válaszok eredményeinek átlagát. Lássunk neki!

Hová tegyem a pénzem?

A megtakarítások témakörében feltett kérdésekre adott válaszok pontszámainak átlagában az első helyen a K&H Bank végzett, igen kiváló 4,6-es átlaggal. Második helyen holtversenyben 4,4-es átlaggal a Budapest Bank és az UniCredit Bank áll. A dobogó harmadik fokán 4,2-es átlaggal szintén ketten állhatnak, a CIB Bank, valamint az MKB Bank. A legrosszabb átlag a 3,4 lett.


A leginkább zavarba hozónak némi meglepetésre a betétbiztosításra vonatkozó kérdésünk bizonyult, melyre elsőre a legtöbb helyen nem is tudtak válaszolni, végül egy kis "utánanézés" segített a problémán. Volt, ahol a garantált befektetésekkel keverték a betétbiztosítás kérdését.
Érdekes módon az EBKM jelentett még problémát, akadt ahol úgy tájékoztattak, hogy az akciós feltételek miatt térhet el a mutató az éves kamattól, míg másutt azt a választ kaptuk, hogy ehhez viszonyítják a hitelszámítást.

Akadt olyan bank, ahol az ügyintéző igen lelkesen próbált meg az időkérés után választ adni, csupán a válasz gyorsasága volt problémás. Több helyen a garantált alapokat firtató kérdésünkre befektetésekkel foglalkozó kollégát kapcsoltak számunkra, ami végül "kifizetődőnek" bizonyult, hiszen így kielégítő tájékoztatásban részesülhettünk.

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Számlát szeretnék, kártyával

A hitelkártyák, bankkártyák és folyószámlák témakörében feltett kérdésekre adott válaszok pontszámainak átlagában az első helyen a CIB Bank végzett, holt versenyben az Erste Bankkal, ezen a téren mind a két bank igen kiemelkedő, 5-ös átlagot ért el. Második helyen 4,6-os átlaggal az Allianz Bank és a Raiffeisen Bank áll. A dobogó harmadik fokán szintén ketten osztoznak, a Budapest Bank és a Volksbank 4,4-es átlaggal.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy mivel az FHB Banknál nincs hitelkártya termék, ezért a hitelkártyákra vonatkozó kérdésekben a másik kérdéskörben kapott átlagos pontszámot adtuk.

A hitelkártya és a betéti kártya közötti különbségekre adott válaszok minden banknál megfelelőek voltak, de akadt olyan ügyintéző, aki lerázott minket, mint akinek épp most telik le a munkaideje.


Meglepődve tapasztaltuk, hogy a megkérdezett bankok több mint fele nem tudta megmondani, hogy mi az a kényszerhitel. Volt, aki egyszerűen beismerte, hogy nincs ilyen terméke a banknak, de olyan is akadt, aki ennél élelmesebb révén körkérdést intézett a mellette ülőknek, hátha valaki tud segíteni. Több alkalommal még így sem kaptak választ a kérdésre a tesztelőink.

A hitelkártyára vonatkozó kérdésünkre az egyik bank egyébként nagyon kedves ügyintézője azt válaszolta, hogy "a hitelkártya nem jó befektetés, vigyázni kell, mert a mínuszok mindig kamatoznak". Az inkasszóval kapcsolatban pedig amikor nem értettük, hogyan vonhatja le az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal a számlánkról az adótartozásunkat, az elbővülő magyarázat az volt, hogy "az APEH egy olyan hatóság, aminek uralma van még a bankok felett is".

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. április 22. 13:57
Nem jelentkezett kedden reggel Magyarország egyik legnépszerűbb rádióműsora, a Balázsék a Rádió 1-en...
Holdblog  |  2025. április 22. 09:12
Három hete havazott, múlt héten eljött a 30 fok - mintha Donald Trump vámbejelentéseit néznénk az id...
Kiszámoló  |  2025. április 21. 10:48
Hogy mennyire nem felesleges írni  a pénzügyi termékekről újra és újra, az a múlt heti cikk hozzászó...
Kasza Elliott-tal  |  2025. április 18. 18:52
A Top10-es listámat nézegetve találtam rá, nem volt benne az első 10-ben, de jók a számai. Aztán meg...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. április 23. szerda
Béla
17. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33