Pécs közelében egy 600 hektáros ipari zóna kialakítását tervezi a kormány, amely újabb nagy autóipari beruházás helyszíne lehet.

India, a világ második legnagyobb nyersacéltermelője 12 százalékos ideiglenes védővámot vetett ki az acélimportra, hogy elejét vegye az elsősorban Kínából érkező olcsó behozatal bővülésének.
Az elmúlt évek kínai acéláradata miatt az indiai acélgyártók arra kényszerültek, hogy mérsékeljék termelésüket, ami munkahelyek megszüntetésével is járt.
Az indiai pénzügyminisztérium hétfői közleménye szerint a 200 napra szóló 12 százalékos vám azonnali hatállyal lépett életbe.
H.D. Kumarasvami indiai acélipari miniszter szerint az intézkedés célja, hogy megvédjék a hazai acélgyártókat az import megugrásának káros hatásaitól, illetve biztosítsák a tisztességes versenyt a piacon.
Az újdelhi vámok elsősorban Kínát célozzák, amely Dél-Korea után a második legtöbb acélt szállította tavaly az országba. India tavaly már a második egymást követő évben volt nettó acélimportáló, a behozatal 9 éves csúcsra, 9,5 millió tonnára nőtt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


