Budapest János-hegy meteorológiai állomáson óránkénti 101,5 kilométeres széllökést mértek.
Itt az ősz, ami azt jelenti, hogy a hideg elől rengeteg rágcsáló indul el a házak felé egy meleg és biztonságos otthon reményében. Ami a rágcsálóknak a kánaán, az az embereknek maga a rémálom: az egerek rengeteg kárt okozhatnak az otthonunkban. Mutatjuk, hogyan lehet kiűzni őket a lakásból: lépésről lépésre összeszedtük, hogyan kell megelőzni a befészkelésüket és mit kell tenni, ha már beütött a baj!
A hideg közeledtével rágcsálók tömkelege indul el egy biztonságos, meleg és barátságos vackot keresni, ami jó eséllyel az emberek életterét jelenti. Ősszel és télen éppen ezért fokozott figyelmet kell fordítanunk a megelőzésre és a védekezésre, ugyanis az egerek és patkányok súlyos károkat okozhatnak a lakásban. Nemcsak a kamránk tartalmát falhatják fel, hanem a vezetékek megkárosításával akár tüzet is okozhatnak a házban – nem beszélve arról, hogy rengeteg betegséget és baktériumot hordoznak, az állatok ürüléke pedig az allergiát és az asztmát is súlyosbíthatja.
Sokszor észre se lehet venni, hogy egerek vannak a házban, ugyanis rendkívül ügyesen bujkálnak. A legtöbbször az ürülékük buktatja le őket: az egér ürüléke apró, sötét rizsszemekre hasonlít, a patkányé kissé szélesebb és hosszabb. A rossz hír az, hogyha van egy egér a lakásban, akkor valószínűleg több is van. Az egerek nagyon gyorsan szaporodnak, és ha egy kis lény megtalálta az utat az ételhez, vízhez és meleg menedéknek, akkor valószínűleg más egerek is betévednek.
Az interneten számos olyan módszerről lehet olvasni, amelyek mögött nincs tudományos magyarázat vagy bizonyíték. Az egerek annyira megszokták az emberek környezetét, hogy az emberek környezetében megtalálható szagok nem taszítják az egereket, így a borsmenta spray és a cayenne bors sem segít távol tartani őket. De akkor mi az, ami beválik?
1. Keresd meg a belépési pontot
Mielőtt elkezdenéd csapdákkal teleszórni a lakást, végezz is egy kis nyomozómunkát! Figyeld meg, honnan érkeznek, hol élnek és hol fészkelnek, és miután megtaláltad ezeket a helyeket, állítsd a csapdát oda!
2. Állíts csapdákat
A boltokban található csapdák működnek, a használatuk is teljesen biztonságosak. A rugós csapdákba érdemes egy kis ételt rakni (a mogyoróvajat imádják), de vannak olyan fajták is, amelyek teljesen bezárják a kis állatokat, és könnyedén szabadon lehet őket engedi. Vannak többször is felhasználható csapdák, amelyek nem használnak semmiféle ragasztót és mérget, így humánusabb módon lehet kiűzni a rágcsálókat a házból.
3. Használj tömítőanyagot és acélgyapotot a ház lezárásához
Miután megszabadultál az összes egértől, kifertőtlenítetted a házat, ellenőrizned kell, hogy további egerek biztosan nem fognak tudni bejutni a lakásba. Bármennyire is hihetetlenül hangzik, egy egér akár egy 1,5-2 centiméteres lyukon is befér, így a legkisebb lyukakat is be kell tömni. Ha a lyuk nem elég nagy, a rágcsálók addig tudják rágni, amíg a nyílás elég nagy nem lesz ahhoz, hogy bejussanak. Éppen ezért jobb, ha tömítőanyagot és acélgyapotot használsz, mivel ezeken az anyagokon nem tudnak bejutni. Érdemes azokkal a pontokkal kezdeni az ellenőrzést, ahol csövek jutnak be a házba, és vizsgáld át a szellőzőnyílásokat is!
4. Ellenőrizd a garázst
Csekkold le, hogy nem jutottak-e be a garázsodba, ugyanis a hőmérséklet ott is kedvező a számukra. Ha az autó motorháztetője alá befészkelnek, akkor súlyos károkat okozhatnak az autódban, ami akár életveszélyes is lehet!
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
5. Metszd meg rendszeresen a ház körüli cserjéket
Jobban teszed, ha megmetszed a ház körüli bokrokat és ágakat, ugyanis ezeken keresztül könnyen bejuthatnak az állatok az otthonodba. A tűzifát érdemes legalább 6 méterre pakolni a háztól, mivel az egerek szeretnek belefészkelni a halomba.
6. Légmentesen zárd el az ételeket
Helyezd el a gabonaféléket és más ételeket légmentesen záródó dobozokba, ezáltal nem fogja vonzani a kamrád az egereket. Amire még az emberek nem szoktak gondolni, azok a házi állatok eledelei: jobb, ha ezeket is elzárod, mert a kutya- és macskatáp is rágcsálók tömegeit vonzhatja a lakásba.
7. Tudd, hogy mikor kell szakembert hívni
Mindenki más ingerküszöbbel rendelkezik, így könnyen lehet, hogy míg egyesek simán elkapják az egereket és útnak engedik őket a szabadban, mások rettegnek a gondolattól is. Ettől függően, ha a folyamat bármelyik részében is segítség kell, kérdezd meg a barátaidat, rokonaidat és szomszédjaidat, milyen javaslatuk van!
Forrás: GoodHouseKeeping
Brutális gyilkosság Zalaegerszegen: halálra verték, felgyújtották és feldarabolták a hajléktalan nőt
Egy félméteres vascsővel verte halálra élettársát a hajléktalan a zalaegerszegi ZTE-pálya mögött.
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
-
Ingatlant vennél vagy felújítanál a lakásszámládból?
Arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen célra fordítanák szívesen lakás-előtakarékossági szerződésüket.
-
Vásárlásra vagy felújításra költenéd a lakástakarékot?
Mennyire ismered a lakás-előtakarékossági lehetőségeket a többi megtakarítási formához képest?