2 °C Budapest
Egy felnőtt és egy gyermek korcsolyapárra néz, miközben a jégen áll.

Mi történik a Balatonnál?! Sorra zárnak be a jégpályák, lassan búcsút mondhatunk a korizásnak?

2025. január 9. 09:45

Az enyhe idő és az elszálló fenntartási költségek miatt több balatoni jégpálya üzemeltetője ideiglenesen a bezárás mellett döntött – számolt be róla a Sonline.

A balatonlellei, balatonboglári és siófoki pályákon a szokatlanul meleg idő és a szél miatt már nem tudták megfelelő szinten tartani a jeget.

Ebben az időben a jég fenntartása szinte lehetetlen. A hűtőrendszerek teljes kapacitással dolgoznak, de a jég minősége így is romlik, a költségek pedig az egekbe szöknek. Ezért döntöttünk a bezárás mellett, hogy megmentsük a jégpálya alapját a lehűlésig

– nyilatkozta a Vécsei Mihály, a balatonlellei és balatonboglári jégpályák üzemeltetője.

Hasonló lépésre kényszerültek Siófokon is: a jégpályát ideiglenesen lezárták, de a hófánk pálya továbbra is működik – kivéve viharos szél esetén.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az előrejelzések szerint azonban csütörtöktől fagyos éjszakák érkeznek, így mindhárom pályán már az újranyitást tervezik.

Elkeseredésre tehát nincs okunk, más jégpályák ráadásul továbbra is nyitva tartanak! A vidék legjobb ingyenes korihelyeiről nemrég itt írtunk!

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. január 28. szerda
Károly, Karola
5. hét
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?