V. Németh Zsolt államtitkár korábban évi 1200-1500 kilométernyi csőszakasz megújulását ígérte.

Repkednek a számok a monetáris és fiskális irányítás részéről. Széles tartományban emlegetik a szakértők a GDP, az euróárfolyam, a kamatok várható értékét. Kevésbé kiszámítható időszak jön a vállalkozások számára - véli a Sberbank treasury vezetője.
A kormány részéről hangoztatott várakozás teljesüléséhez, a közel 7 százalékos éves GDP-növekedéshez korábban még nem látott utolsó negyedéves teljesítményre lenne szükség a hazai gazdaság részéről. Az SZJA-visszatérítés követelményeként megjelölt 5,5 százalékos növekmény azonban nincs veszélyben - mondta el Inforádiónak adott interjújában Horváth István, a Sberbank treasury vezetője.
A szakember szerint reális várakozás, hogy a kiugrás ellenére az év végére az euró visszatérjen a 355 forintos sávba. Ez azonban elsősorban a jegybanki döntések függvénye, folyamatos és nagyobb léptékű kamatemelések árán érhető el, hogy ne szálljon el az árfolyam 400 forint közelébe.
A mérleg másik serpenyőjében ez azt jelenti, hogy igen hamar 4-essel kezdődő kamatokkal találkozhatnak a bankokhoz fordulók, ami főleg a vállalkozások számára drágítja meg a hiteleket.
Mindezzel párhuzamosan Horváth István felvetette a jövő évi költségvetés újratervezésének szükségét is, ugyanis a kormány bevallottan nem számolt a 2022-es büdzsében olyan tételekkel korábban, mint a 600 milliárdos adóvisszatérítés, a nyersanyagárak elszállása – a földgáz pluszárát a rezsitámogatáson keresztül a költségvetés adóforintjaiból állják az adófizetők – vagy a reptér vásárlásának ezerhatszáz-milliárdos költsége.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Ezek fényében a szakértő a választásokat követően komoly megszorításokra és a gazdasági növekedés erőteljes lassulására számít a jövő év derekától – ezzel érdemes tervezni a következő üzleti évet.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


