Brutál áremelkedés a boltokban: hónapról hónapra nő ennek az alapélelmiszernek az ára
A tej és tejtermékek ára hónapról hónapra nő, amit a vásárlók már érezhetnek.
A tej és tejtermékek ára hónapról hónapra nő, amit a vásárlók már érezhetnek.
A Szupermenta programban ezúttal kereskedelmi egységek tejtermékrészlegeit ellenőrizték a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.
Amint kivonult az állam az árszabályozásból, a vásárlók azonnal visszaváltottak az olcsóbb tejre.
Az árstop hatására a 2,8%-os zsírtartalmú UHT tejek aránya megnőtt a fogyasztói folyadéktejeken belül mért más kategóriák terhére. Két év alatt több mint duplájára.
Világszerte több mint 6 milliárd ember fogyaszt tejet és tejtermékeket, fejenként átlagosan 87 kg-ot egy év alatt
Manapság egyre többen isznak az állati eredetű tej helyett valamilyen alternatív növényi italt.
Kevesen próbálkoznak a kefír vagy a joghurt házi előállításával, pedig egyszerűbb, mint gondolnánk elsőre.
A vizsgált termékek között folyékony tej, sajt, tejföl és csecsemő- valamint kisgyermek-tápszerek is szerepeltek.
A több mint 7000 árucikk között alapélelmiszerek, tej- és tejtermékek, sajtok, felvágottak, húsok éppúgy szerepelnek, mint tisztálkodási és tisztítószerek, mosóporok, ruhanemű.
Vajon miért lett olcsóbb tavaly decemberben a sajt 15 százalékkal? Szakértővel vesézzük ki, mi várható a magyar tejpiacon a 2024-es esztendőben.
Új, elsősorban gyerekeknek szóló termékcsalád jelenik meg a boltok polcain november közepétől.
Hosszú idő után először jelent meg a magyar piacon az import dobozos tej. A külföldi áru mennyisége egyelőre nem sok, az import növekedésének mértéke azonban kirívó.
Az olcsó import sertéshús után most az olcsó import tej és sajt borzolj a kedélyeket Magyarországon.
Az elmúlt nyolc hónapban jelentős mennyiségű félkemény sajt és UHT tej érkezett az országba, amely piacromboló hatása megkérdőjelezhetetlen.
Újraindult az iskolatej program, de ma már csak heti 3 napon kapnak tejtermékeket a gyerekek, mert csak erre elég az uniós és állami támogatás.
Annak jártunk utána, hogy mégis mennyivel emelkedtek a tejárak a boltokban, és mégis mennyibe is kerül most a tej Magyarországon.
A tejalternatívák közül a tehéntej a legkevésbé fenntartható, de a növényi alternatívák sem olyan környezetbarátak, mint eddig gondolhattuk.
Az első vizsgálatok nem találtak semmilyen szennyeződést a termékekben, de további laborvizsgálatok következnek. Az érintett tejeket visszaveszik a boltokban.
Panaszeljárás keretében vizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) egyes külföldön előállított élelmiszerek túlzó árazását.
Augusztustól a 2,8-as tej egészen biztosan a 250 forintos szint felett kerülhet majd a polcokra a Tej Terméktanács elnöke szerint.