Tényleg így trükköznek a vezetékes gázzal? Ezért forr fel valójában olyan lassan a víz
A téli időszakban évről évre visszatérő téma a gáz minősége, mivel ilyenkor lassabban forr fel a víz. Mutatjuk, mi az igazság.
A téli időszakban évről évre visszatérő téma a gáz minősége, mivel ilyenkor lassabban forr fel a víz. Mutatjuk, mi az igazság.
Reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj úgy, mint egy polgár, vacsorázz úgy, mint egy koldus – tartja a közmondás. De valóban jól tesszük, ha este már szinte semmit sem eszünk? Mi az ideális időpont a szervezetünk számára?
Hitelfelvételi félelmek és tévhitek – felmérés készült a magyar lakosság pénzügyi tudatosságáról.
Az egyik legnagyobb tévhit a magnézium kapcsán, hogy minél nagyobb dózist érdemes szedni belőle.
A szívelégtelenség több mint 64 millió embert érint világszerte, és ahhoz képest, mennyire gyakori betegség, rengeteg hiedelem és félelem övezi.
A növényeid profitálnak belőle? Vagy többet ártunk, mint használunk? Ennek jártunk utána.
Sok tévhit kering a multivitaminok szedése és hatása kapcsán, ezeknek nem érdemes bedőlni.
Késő ősszel szüretelik a tokaji aszú alapanyagául szolgáló aszúszemeket. A HelloVidék cikkében annak járt utána, hogy milyen tények és tévhitek kapcsolódnak a tokaji aszúhoz.
Az elmúlt hetekben a sajtóban többször jelentek meg fél- és tévinformációk a vadgázolások során keletkező károkra vonatkozó jogi szabályozásról.
A hamis információ egy munkásszálló kialakításával kapcsolatban terjedt el Debrecenben.
Az elmúlt években a kenyérfélék egyfajta ősellenséggé lettek kikiáltva, magas szénhidrát- és gluténtartalmuk miatt. Ez utóbbira az emberek egy része érzékeny.
A pikkelysömörről számos gyakori tévhit él a köztudatban, melyek egy része rendkívül megnehezíti a betegek társas kapcsolatait.
Egyre több hírességnél, influenszernél látni, hogy a valódi gyep helyett műfüvet rak le a teraszán vagy a kertjében. Noha ma már a legmodernebb és legélethűbb műfű is elérhető, sokan még mindig hezitálnak.
A probléma orvosolásával kapcsolatban rengeteg homemade-módszer és káros tévhit kering az interneten.
Tévhitek, városi legendák keringenek ezekről a népszerű élelmiszerekről, de most megválaszoljuk a leggyakoribb, margarinnal kapcsolatos kérdéseket.
1988 óta ma van az AIDS világnapja, azonban a betegségről mind a mai napig rettentően keveset tudunk és a fejekben a régi tévhitek élnek.
A rezsiemelés miatt újra terjed az a népszerű összeesküvés-elmélet a közösségi médiában, amely szerint a szolgáltatók mókolnak a földgázzal. De vajon tényleg így van?
Elkezdődött a csillagászati nyár: hosszú, meleg, napsütéses napokra számíthatunk. A hőség és az UV-sugárzás a nyáron kikezdheti a bőr egészségét, kicsikét, nagyokét, fiatalokét, idősekét, krónikus betegek és egészségesek bőrét is.
Akár minden ötödik magyar gyermek – és nagyon sok felnőtt is – szenvedhet a mindennapokat megkeserítő, az éjszakai alvást ellehetetlenítő bőrbetegségtől: az atópiás dermatitisztől.
Sok a tévhit az ingatlanvásárlás kapcsán fizetendő előleg, illetve foglaló fogalmával és szabályaival kapcsolatban, pedig milliók is múlhatnak rajta. Az előleg mindig visszajár, ha meghiúsul az adásvétel.