KPMG: 2025 a transzformáció éve lesz, a zavarodottság és a permakrízis évei jönnek
A fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás mind nagyobb szerepet kapnak a vállalati kommunikációban.
A fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás mind nagyobb szerepet kapnak a vállalati kommunikációban.
A boldogság nemcsak egyéni érzés, hanem mély társadalmi összefüggések, mint a családi kapcsolatok, a pénzügyi stabilitás és a társadalmi egyenlőtlenségek határozzák meg.
Viszont nem egy fix jövő van, hanem különböző forgatókönyvek. Ezért nagyon fontos a jövő megértése, hogy ennek megfelelően tudjuk formálni a jelent.
A friss statisztikák szerint a leggazdagabbak a legszegényebbek havi nettó bérének majdnem az 5-szörösét keresik. Ez nem kirívó, a gond az alsó rétegek boldogulási esélyeivel van.
Társadalmi egyeztetés indul a kormánytisztviselői bértábla módosításáról - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden.
A júliusi fesztiválon górcső alá vesznek olyan témákat, mint a jövőkutatás, a fejlődéshez, növekedéshez való viszonyunk vagy az ökofeminizmus kérdésfelvetései.
A hiány tavaly a GDP 2 százalékát érte el.
Az internetes kereskedelem viszont egyre nő.
De kedvezőbb lett a hústermékek ára.
Nem lehetetlen a sikeres átörökítés.
Demográfiai fordulatra lenne szükség.
Egyre több otthont alakítanak át "idősbaráttá" állami támogatásból.
Tényleg a létminimum alatt él a nyugdíjasok fele?
30 százalékos állami támogatást adna az állam.
A GYES elnevezését is megváltoztatnák.
Több százezer családnak bizonytalan a lakhatása ma Magyarországon.
Magánbérlakásokba költöztetnék a rászoruló magyarokat. Békéscsaba, Kecskemét, Nyíregyháza és Szombathely lehet a Petri-csésze - ezekben a városokban próbálhatják majd ki először az új szociális bérlakáskoncepciót.
Egyelőre semmilyen proaktív szándék nincs sem a kormány, sem az egész politikai elit részéről a lakhatási szegénység felszámolására, ezért paradigmaváltásra lenne szükség a szakpolitikában - véli Sümeghy György. A Habitat for Humanity Magyarország országos igazgatójával készített interjúnk második részében többek között a magyarországi helyzetről, a lehetséges kitörési pontokról, az ócsai Szociális Családiház-építési Programról, a Nemzeti Eszközkezelőről, s a jelenlegi lakáspolitikai intézkedésekről beszélgettünk.
Egy felmérés szerint az elmúlt évek pesszimizmusa kezd alábbhagyni a hazai mikro- és kkv-szegmens szereplőinél: egyre több cég véli úgy, hogy a közeljövőben javulni fognak a vállalkozások kilátásai. A pozitív kilátások ellenére ugyanakkor a magyar kkv-k még mindig előszeretettel kötik le megtakarításaikat rövid távra - feltéve persze, ha nem élik fel azokat.