Mindenki a napelemekben bízott: nagy pofáraesés lesz ebből, már gyűlnek a viharfelhők
A megújulók terjedésének rekordéve is kevés a globális felmelegedés megállításához.
A megújulók terjedésének rekordéve is kevés a globális felmelegedés megállításához.
A januártól életbelépő szigorítások hatására a gyártóknak egyre nehezebb lesz megfelelniük az új követelményeknek.
Az újbor erjedése során keletkező mustgáz, azaz a szén-dioxid ugyanis nagy mennyiségben akár halálos balesetet is okozhat.
A leggyakrabban elektromos hiba, nyílt láng, a fűtési rendszer hibája, sütés-főzés, avar- vagy szemétégetés miatt csaptak fel a lángok.
2024 első negyedévében összesen 1939 alkalommal riasztották égő lakóépülethez a tűzoltókat: 31 ember vesztette életét.
A Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) legújabb jelentése rámutat arra, hogy az elektromos áram előállítása bocsátja ki a világon a legtöbb szén-dioxidot.
Az elmúlt évben tapasztalt szélsőséges tényezők minden eddiginél jobban rámutatott az energetikai átállás és a villamosítás sürgősségére.
A KPMG legújabb jelentése szerint egyre nagyobb veszélyben van a cél, hogy a világ 2050-re elérje a nettó zéró kibocsátást, noha már a legnagyobb kibocsátók dolgoznak érte.
Az előttünk álló fél évben fokozott odafigyelésre lesz szükség, az elmúlt évek lakástüzeinek 61 százaléka, a szén-monoxid-mérgezéseknek pedig 60 százaléka a fűtési szezonban történt.
A fűtési idényben az emberi tartózkodás céljára szolgáló fűtött helyiségek belső hőmérséklete naponta 8-20 óra között átlagosan +20 °C kell legyen a hivatalos rendelet szerint.
A fűtőberendezések nem megfelelő működéséből származó színtelen és szagtalan gáz, a szén-monoxid évről évre halálesetek forrása.
Az országok világszerte továbbra is messze elmaradnak attól, hogy eleget tegyenek a klímaváltozás megfékezéséért.
Az MVM földgázelosztó társaságai a nyári időszakban is gondoskodnak az ügyfelek támogatásáról.
A jó idő beköszöntével egyre többen vágnak bele az otthonuk energetikai felújításába, azonban a nem szakszerűen elvégzett energetikai beruházások komoly veszélyt jelentenek.
Évente közel 100 milliárd dollár értékű pénzügyi beruházást jósol a globális gázpiacon a Roland Berger.
Az olasz Iveco haszongépjármű gyártó vállalat vezérigazgatója "ostobaságnak" nevezte a járművek károsanyag-kibocsátásának korlátozására tervezett Euro 7-es normát.
A vállalkozásokat világszerte továbbra is aggasztják az energiabiztonság és az energiaárak hatásai, amelynek számos, további környezeti, társadalmi és gazdasági következménye lehet.
Erős számok érkeztek. Hazánk még mindig brutális mennyiségben vásárol az oroszoktól gázt, kőolajat.
Az autóipart nagymértékben érinti a zöld és a digitális átállás, amely 7,5 millió munkahelyet biztosít az autógyártásban és az autóipari szolgáltatásokban Európában.
2035-ig fokozatosan meg kell szüntetni a dízel- és a benzinüzemű új autók értékesítését az EU-ban.