Rommá keresheted magad, ha kiadod a lakás egyik szobáját: itt a matek, bárki belevághat
Egyre többen kénytelenek kiadni az egyik szobájukat a spórolás jegyében. De vajon mi éri meg jobban hosszútávú bérlőt találni, vagy turistákat fogadni?
Egyre többen kénytelenek kiadni az egyik szobájukat a spórolás jegyében. De vajon mi éri meg jobban hosszútávú bérlőt találni, vagy turistákat fogadni?
Nehéz spórolni, mikor nincs miből.
Brutálisan kitolódtak a fedezeti időtávok.
Újraindult a magyarországi turizmus.
Amíg még nem késő.
A Pénzcentrum pénzügyi kisokosa azok számára, akik elveszítették a bevételeik egy részét vagy egészét: így kezeld a megtakarításodat, hiteleidet, kiadásaidat, így intézd a vásárlásaidat a járvány idején. Mutatjuk azt is, hogyan tudsz spórolni.
Szabadulj meg hamarabb a lakáshiteledtől.
Tömegeket keresnek, szaktudás sem kell.
Megindult a roham a lakáspiacon.
Cserébe versenyképes fizetést és korszerűsítést ígérnek.
Várhatóan már a nyári szezon kezdete előtt új kormányrendelet szabályozza a szálláshelyek működését. Az új szabályozástól azt remélik a szakemberek, hogy elősegíti a minőségi turizmus fellendülését és a Balatonon és környékén megnő az idegenforgalom.
Az utóbbi években divatba jött a belföldi wellness-turizmus, amire a válság még rá is segített: sokan inkább a határokon belül töltötték szabadidejüket. Jót tett az ágazatnak az üdülési csekk és a különféle egészségpénztári kedvezmények lehetősége - ám a divatos "termáltelepülések" ingatlanpiaca látott már szebb napokat is.
A rossz időjárás miatt gyakorlatilag elmaradt az utószezon a Balatonnál. Tavaly október végen volt olyan "kihaltság", mint idén szeptemberben.
Nem a legjobb idők járnak manapság a rendszerváltás előtt még virágkorát élt házi fizetővendéglátásra, vagyis az egykor szinte minden vízparti településen egymást érő "Zimmer Frei" szolgáltatásokra. A hajdan kifejezetten vendéglátásra épült házak jó része leromlott állapotban, nagy alapterülettel és magas áron várja a vevőket - a legtöbbször hiába.
Miskolctapolca, Hévíz, Egerszalók - kinek ne a gyógyvíz ugrana be elsőként a városok neveit hallva? Egyre több hazai érdeklődő csábul el már egy-egy hétvégére is a híres fürdőhelyekre, ám többen is akadhatnak, akik a kedvező lehetőségeket nem csupán rövid ideig szeretnék élvezni. Az Otthon Centrum tapasztalatai alapján kerestük a választ a kérdésre: érdemes-e ingatlant vásárolni gyógyvizeink közelében?
A hazai ingatlanbefektetési célpontok között természetesen vezet a főváros, azonban a nyár közeledtével fókuszba kerülnek egyéb vidéki területek, főként turisztikai célpontok is. De vajon tényleg megéri a sűrűn látogatott üdülő- és fürdőhelyeken kiadási céllal ingatlant vásárolni, az ingatlanok értéknövekedésére számítva?
Annak ellenére, hogy még mindig a horvát, a spanyol, illetve a görög tengerpart számít a külföldre látogató magyarok leggyakoribb célpontjának, a terrorveszély miatt olcsó észak-afrikai területek, valamint Törökország is egyre kedveltebb.
A Széchenyi-tervnek köszönhetően az utóbbi években sorra épültek, szépültek a fürdők - nem biztos azonban, hogy mindegyik hosszú életű lesz. Több létesítmény üzemeltetője is anyagi gondokkal küzd, ugyanis az a gond a strandokkal, hogy nem csak felépíteni, hanem fenntartani is kell őket.
A várakozásoknál enyhén kedvezőbb adózás előtti eredményt tett közzé ma reggel a Danubius. A cég gazdálkodását továbbra is rengeteg dolog nehezíti, a nemzeti ország kampány azonban az idei évben már éreztetheti hatását. A Danubius csoport árbevétele csaknem 7%-kal emelkedett a tavalyi negyedik negyedévben, melyen belül a legnagyobb mértékben a szobakiadásból származó bevétel növekedett. Ez