Megszólalt a Pénzügyminisztérium: súlyos milliárdok hiányoznak a költségvetésből
Az idei év novembere különösen kedvező volt a magyar költségvetés szempontjából, olyan alacsony hiányt produkálva, amilyenre 2019 óta nem volt példa.
Az idei év novembere különösen kedvező volt a magyar költségvetés szempontjából, olyan alacsony hiányt produkálva, amilyenre 2019 óta nem volt példa.
Az államháztartás központi alrendszerének november végi helyzetéről teszi ma közzé gyorstájékoztatóját a Pénzügyminisztérium (PM).
Továbbra is befektetésre ajánlja az országot a Moody's, de a bizonytalan nemzetközi környezet és a brüsszeli politikai viták miatt stabilról negatívra változtatta az adósbesorolás.
A magyarok leginkább azért tartják fontosnak a pénzügyi tudást, mert így jobban ki tudják használni a lehetőségeiket.
A kormány előrejelzése szerint 2025-ben 3,4 százalékos GDP-növekedés várható, ami jelentős javulás lenne az idei alacsony szinthez képest.
A parlamentnek benyújtott törvényjavaslat szerint 2025-től minden évben az infláció mértékével nőnek a különböző adók.
Két lépésben megdupláznák a családi adókedvezményt, és 2 évvel meghosszabbítják a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát. Több különadót is kivezethetnek.
Magyarország a gazdaságpolitikában a blokkosodás helyett a gazdasági semlegesség mellett kötelezte el magát - ismételte a PM.
Jelenleg az tudható, hoy rendszerszintű változást nem tervez a kormány, viszont ideiglenes jelleggel belenyúl a nyugdíjrendszerbe.
Varga Mihály pénzügyminiszter níltan válaszolt arra a kérdésre, vállalná-e a Magyar Nemzeti Bank elnöki posztját,
Arra utalt, összevonják a Nemzetgazdasági Minisztériumot és a Pénzügyminisztériumot, az egyik vezetője pedig az MNB elnöke lesz márciustól.
A minisztérium szerint a chipsadó bevált, hiszen a bevezetése óta 550 milliárd forint bevétel érkezett az Egészségbiztosítási Alapba.
A meghozott kormányzati intézkedéseknek is köszönhetően a költségvetés július végén 213 milliárd forint többlettel zárt.
A Pénzügyminisztérium elismerte, eljárás indul Magyarország ellen az elszállt költségvetés miatt.
Június végéig az államháztartás központi alrendszere 2 656,4 milliárd forintos hiánnyal zárt.
Tavaly 724 önkormányzattól vont el forrást a kabinet, idén már 848-tól.
Idén 124-gyel több önkormányzattól von el pénzt szolidaritási hozzájárulásként a kormányzat mint tavaly. 310,6 milliárd forint bevételre számítanak ebből az adóból 2024-ben.
Új valóságra helyezi a kormány az idei költségvetést - tudták meg a napokban az illetékes miniszterektől.
A központi alrendszer február végi kiadásai 11,5 százalékkal, a bevételei 11,4 százalékkal haladták meg az előző év azonos időszaki adatát a Pénzügyminisztérium szerint.
Jövő héten a Pénzügyminisztérium közzéteszi az államháztartás február végi részletes adatait, a jegybank kamatdöntő ülést tart.