Újabb részletek láttak napvilágot az ukrán-amerikai ügyben: itt vannak a részletek
Ukrajna és az USA között ritka földfémekről szóló megállapodás van készülőben, miután Trump adminisztrációja enyhített korábbi követelésein.
Ukrajna és az USA között ritka földfémekről szóló megállapodás van készülőben, miután Trump adminisztrációja enyhített korábbi követelésein.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a következő napokban Washingtonba látogat, miután az Egyesült Államok és Ukrajna megállapodott a természeti erőforrásokról.
Donald Trump és Volodimir Zelenszkij között feszültség alakult ki, miután az ukrán elnök visszautasította azt az amerikai ajánlatot.
Kína komoly előrehaladást ért el a lítiumföltárás terén, aminek köszönhetően már a világ második legnagyobb lítiumkészletével rendelkezik.
Az iráni rakétatámadás Izrael ellen új fejezetet nyitott a közel-keleti konfliktusban, ami komoly aggodalmakat kelt az olajpiac szereplőiben.
Az elmúlt hónapokban igen jelentős mértékben megugrott a kakaó ára a nemzetközi piacokon, aminek a szakértők szerint elsősorban a termőterületeken fellépő problémák az okai.
A drágulás oka a magas energia- és nyersanyagköltségek.
Reális veszély-e, hogy Magyarország felé is leálljon az olajszállítás, és újra jöhet-e benzinhiány?
Nem elérhetetlen cél, hogy az infláció egy számjegyű legyen 2023 végére, de sok feltételnek kell teljesülnie hozzá.
Joggal merülhet fel a befektetőkben a kérdés, ha tényleg kinőttük a Földet, akkor hogyan lehet majd a globális hiánygazdaságban pénzt keresni.
A nagy hozamnak is ára van: az árupiacokon akár 70% is összejöhet, de közben teljes vagyonok is elillanhatnak a tőzsdén
Az 1970-es évekről szóló cikksorozatunk hatodik részében összefoglaljuk az időszak nyersanyagpiaci és pénzpiaci folyamatait, illetve napjainkkal vett hasonlóságait, eltéréseit.
Küszöbön a recesszió a világgazdaságban, ez azonban nem jelenti azt, hogy fedezékbe kell vonulni a befektetőknek.
Az Ukrajnában zajló katonai konfliktus és az Oroszországgal szemben érvénybe léptetett szankciók nagy felfordulást okoztak a piacokon, többek között a nyersanyagoknál is.
Nagy kérdés, hogy a várható 8 százalékot is meghaladó infláció árnyékában mit tartogat a 2022-es év, ezért megnéztük, mibe érdemes fektetni a következő hónapokban
Veszélyeztetik az emelkedő nyersanyagárak a beruházásokat – kétezer CEO válaszolt.
Mindenkit az foglalkoztat, hogy egy olyan év után, mint amilyen a 2021-es volt, mire számíthatunk 2022-ben. A Pénzcentrumnak a szakértők most elárulták.
Az egyébként is erősödő inflációs környezetet tovább rontotta a nyersanyagárak emelkedése. Kérdés, hogy elértük-e már a csúcsot, vagy tovább folytatódik a piaci rémálom.
Vannak kockázatok, de most is lehet pénzt keresni a piacokon.
Kifogyhatnak a készletek?