Simán megoldhatnák a brutál várólistákat, mégsem lépnek: érik az összeomlás az egészségügyben?
Az egykor sikeresnek indult várólista-csökkentési program mára kifulladni látszik – derült ki egy szakmai konferencián.
Az egykor sikeresnek indult várólista-csökkentési program mára kifulladni látszik – derült ki egy szakmai konferencián.
A magyar magánegészségügyi szolgáltatók bevételei 2023-ban meghaladták a 900 milliárd forintot.
A kártyát nevezik EU egészségkártyának, vagy EU taj kártyának is, de a hivatalos neve Európai Egészségbiztosítási Kártya.
A cipős ügycsoportnak jelenleg 74 gyanúsítottja van: 29 orvos, 21 cégvezető, 12 alkalmazott, 6 orvosi asszisztens és 6 szociális intézményi dolgozó.
Az egyes szolgáltatók árazásában akár több százezer forint eltérés is lehet, ezért fontos tájékozódni és körültekintően dönteni.
Jelenleg 47 ezren várnak tervezett műtétre, hangzott el a Kórházszövetség konferenciáján. Egy évvel ezelőtt 40 ezer beteg volt a várólistákon.
A világjárvány kitörése óta jelentősen visszaesett a fürdőgyógyászati szolgáltatásokat igénybe vevők száma, mely még 2023-ban sem állt helyre.
Az állami egészségügy egyre riasztóbb számokat produkál, tehát logikus lépés, hogy a magánszolgáltatókat is be akarja vonni a feladatellátásba.
A már létező patikák érdekeit leginkább az sértheti, hogy a kormányrendelet értelmében az újonnan alakuló projekttársaság sok korábbi előírást kerülhet meg.
Takács Péter államtitkár a héten egy konferencián elmondta: hamarosan a végére érhetnek annak, hogy befejezzék a magán- és az állami ellátás együttélésének összehangolását.
Akár a kisgyermekes családok és várandósok, valamint gyermekeik negyedét érintheti hátrányosan a védőnők helyzete Magyarországon.
Az egész EU-ban csak Romániában, Bulgáriában és Szlovákiában van több szuvas foga az embereknek, mint Magyarországon.
Érdemes alaposan körülnézni a magánkórházak árlistáin is, mert szolgáltatók díjszabása között óriási különbségek lehetnek.
A betöltetlen körzetek száma lényegében nem változott egy év alatt, bár tény, hogy viszonylag sok körzetet szüntettek, amely az adatsor szerint idén üresedett csak meg.
A magyar háziorvosoknak több mint 30 százaléka már betöltötte a 60 éves kort, nincs elég fiatal szakember, aki pótolhatná őket.
2024 elején ismét az látható, hogy nyúlik a várakozási idő, ez pedig jelentősen befolyásolja a magyar betegek életminőségét.
A NEAK vezetője nem árulta el, miért maradt el idén hatezer műtét.
Az állami kórházak és az alapítványi egyetemek adóssága 71 százalékának a kifizetésére adott forrást a magyar állam.
Az elmúlt 20 évben jelentősen emelkedett a gyulladásos bélbetegségekben szenvedők száma, és a betegek közül minden ötödik gyermek – derül ki a Semmelweis Egyetem tájékoztatásából.
Az a furcsa jelenség állt elő, hogy párhuzamosan az állami és magánszektorból is látványos mennyiségű beteg tűnik el.