Ma nem igazán jártak jól a befektetők: enyhén, de mínuszban zárt a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 28,18 pontos, 0,04 százalékos csökkenéssel, 73 837,78 ponton zárt hétfőn.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 28,18 pontos, 0,04 százalékos csökkenéssel, 73 837,78 ponton zárt hétfőn.
Újfajta toborzási módszerrel keresik a magyar cégek az új munkavállalókat: repkednek a százezrek, milliók.
A jelenlegi munkaerőhiányos gazdaságban a toborzás fontossága mellett egyre nagyobb figyelmet kell fordítani a megtartásra is:
A munkaerőhiány visszafogja az e-kereskedelmet és még sokan nem látják be, de az új toborzás a megtartás lett - véli egy szakértő.
Békeidőben, de még a járványhelyzetben is komoly gondot okozhat a magyar vállalatoknak a fluktuáció: ahogy az elmúlt pár évben, úgy 2020-ban is a megtartás a HR egyik legfőbb feladata, hiszen a keresett, jó szakemberekre minden időben nagy szükség van. Abban minden HR-es egyetért, hogy a kollégák megtartásának számos fontos eleme van, mint például a kölcsönös bizalom, a világos célok, a közös tanulás, fejlődés, de legalább ennyire lényeges eleme, a jól funkcionáló közösség, amelynek van egy közös célja - az sem baj, ha ez nem kapcsolódik szorosan a tevékenységi körhöz, sőt, olykor épp ez a lényege. A jótékonysági kapcsolatok azért is fontosak, hiszen valójában a "közös célok és értékek kötnek össze egy csapatot" - mondta el a Pénzcentrumnak Balogh Zsolt, annak Liferay Hungary-nek az ügyvezetője, akik számára a "Legjobb együttműködés" kategóriájának díját ítélték oda az InDaHouse Hungary Egyesület több éves anyagi és önkéntes hozzájárulásáért.
Lassanként Magyarországon is beköszönt az új korszak.
A jelenlegi munkaerő-piaci helyzetben vitathatatlan jelentősége van annak, hogy a munkáltató milyen teljesítmény javadalmazási rendszert alkalmaz a munkavállaló munkájának elismerésére, amely kétséget kizáróan javíthatja, vagy fenntarthatja a jövőbeli teljesítményüket, növelheti a munkavállalók lojalitását és tartós elkötelezettséget is eredményezhet a munkáltató irányába.
Az átlagosan 13-14 százalékos fluktuáció miatt a vállalatok mindent, de szó szerint mindent megtesznek annak érdekében, hogy ezt a számot lecsökkentsék az IT szektorban. Sokan teljesen újfajta HR-modellre állnak át, amelyekkel sikerülhet nem csak megtartani a, de maradéktalanul elégedetté is tenni munkavállalókat. A munkakörnyezeten kívül egyre fontosabb a személyes törődés, az alkalmazottak egyéni, személyes céljainak megvalósulása - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjúban Balogh Zsolt, a csaknem 900 főt foglalkoztató Liferay, Inc. nemzetközi cégcsoport tagjaként működő magyar leányvállalat ügyvezető igazgatója. De beszélt a boootcampekkel való kapcsolatról és természetesen az informatikusok fizetésére is kitértünk a beszélgetés során. Interjú.
A toborzás, a megtartás és a munkavállalói élmény témaköreit járták körül a Joint Venture Szövetség péntek délelőtt megtartott HR Konferenciájának előadói. Sok érdekességről szó esett, és kiderült, mit tesznek ma a legnagyobb magyar bankok, hogy megtartsák a dolgozókat.
Csapatmunkában gondolkodik, érzékeny mások érzelmi állapota iránt, céltudatos, óvatos és megbecsüli a munkatársait - ezek a jellemzői az átlagon felülien jó vezetőknek egy friss felmérés szerint. Ráadásul ma már nem kell a megérzéseikre hagyatkozniuk a cégtulajdonosoknak vagy a vállalatvezetőknek a menedzserek kiválasztásánál, mivel pontosan lehet mérni, hogy a jelöltek közül kik rendelkeznek ezekkel a kvalitásokkal.
Az elkötelezett munkavállaló kincset ér.
Egyre több magyar cég kénytelen konkrétan megadni az általa kínált fizetéseket, különben szinte lehetetlen munkaerőt találni. A McDonald’s és a Burger King után KFC is ezt a stratégiát követi: nyíltan kommunikálja a béreket. Ám egy volt dolgozó szerint ilyen fizetésekről szó sincs, arról nem is beszélve, hogy gyakran belső feszültségeket okoznak a fizetéskülönbségek.
A 2018-as év a tulajdonosváltás miatt számunkra is nehéz volt, féltünk, hogy az átalakulás erősen hat majd a fluktuációra és a jelentkezők számára - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjúban Endrei-Kiss Judit. A Telenor Magyarország Zrt. HR vezérigazgató-helyettese beszélt arról is, hogy ők jelenleg nem küzdenek munkaerőhiánnyal, és úgy tűnik a változás sokakat inkább vonzott, mint elrémített. Rengeteg energiát fordítanak a megtartásra, de eszük ágában sincs a bérrel versenyezni, inkább az átlagon felüli munkakörnyezetben, a munkavállalói élményben hisznek. Interjú.
A dolgozók 80 százaléka nem a bér miatt hagyja ott a munkahelyét.