Eltűnik a magyarok egyik kedvenc csemegéje? Nem csak az aszály a baj, külföldre mutatnak a szálak
Egyre csökken hazánkban a méztermelés, de csak félig lehet ráfogni idén a forró, aszályt hozó időjárásra a súlyos gondokat.
Egyre csökken hazánkban a méztermelés, de csak félig lehet ráfogni idén a forró, aszályt hozó időjárásra a súlyos gondokat.
Már nem vonatkozik behozatali tilalom az ukrán mézre. A kormány tavaly ősszel 24 termékre vezette be az intézkedést, innen került most ki a méz.
Világszinten egyedi módszert dolgozott ki a méz eredetiségének igazolására a Semmelweis Egyetem és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem.
A termelési ár feléért veszik át a mézet, a méhészek kétharmada feladhatja, ráadásul az ágazat leépülésével a beporzók száma is drasztikusan csökken.
Az Év kiváló magyar méze a gyékényesi Pálfy-Oszkó Méhészet nyári virágméze lett a XIV. Gyulai Méz- és Mézeskalács Fesztiválon.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
A legutóbbi vizsgálatok rávilágítottak ugyan, hogy a kínai mézet tartalmazó termékek csaknem nyolcvan százaléka hamis, a Törökországból származóknál pedig még rosszabb a helyzet.
A nyári aszály miatt, főként a Dunától keletre a szokásos mézmennyiség felét tudták a méhészek előállítani.
Öt év leforgása alatt Magyarországot valósággal elárasztotta az ukrán és kínai méz. Az árak robbanásszerű emelkedésével párhuzamosan pedig több a hamisításos botrányok száma is.
A világpiacon alig ismert mézfajta, a legtöbb ember nem is tudja, hogy a méhek a vaddohány, más néven selyemfű nektárjából is készítenek különleges aromájú mézet.
2021-ben a hazai méhészeti ágazat közepesen gyenge évet zárt, aminek az oka főleg az volt, hogy a legfőbb hazai méhlegelőknek számító akácosok friss rügyei 2021 áprilisában elfagytak.
A mostoha időjárási körülmények miatt rossz évet zártak a méhészek, egyre kevesebb a méz, amit egyre drágábban kínálnak.
A polcokon található termékek közül a nem megfelelő vagy hamisított termékek kiszűrése a vásárlók számára nem egyszerű feladat.
Minden igazi méz rendkívüli hatással van az emberi szervezetre: olyan összetevőket tartalmaz, amelyek ebben a formában semmi másban nem lelhetőek fel.
A legendával ellentétben a macis méz nem magyar találmány, de ettől eltekintve számos mézes innováció kötődik a magyarokhoz.
Borsos ára lesz az idei méznek.
Nincs kereslet.