A cég együttműködött a hatóságokkal, ezért jelentősen kisebb bírságot kapott, mint ami ezért eredetileg járna.

Óriási a mézpara Magyarországon: temérdek hamis finomság lepi el a vásárlókat, mindenki tehetetlen
A legutóbbi vizsgálatok rávilágítottak ugyan, hogy a kínai mézet tartalmazó termékek csaknem nyolcvan százaléka hamis, ám a probléma megoldására az uniós méhészek egyelőre nem látnak megoldást – írja a Magyar Nemzet.
„Ki kellene söpörni a hamis mézeket a piacról, ám erre sajnos nem látni fogadókészséget. Ezért végtelenül elkeseredett a hazai és az uniós méhésztársadalom” – fogalmazott a lapnak Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke. A lap egy friss, az Európai Bizottság által készített vizsgálatra hivatkozva azt írja, a kínai mézet tartalmazó mézkeverékek 74 százaléka nem valódi, de a Törökországból érkezett mézek 93 százaléka sem felelt meg a kritériumoknak.
Bross Péter arról is beszélt a lapnak, hogy a termékek ellenőrzése és kiszűrése is egyre nehezebb. Ugyanis a hamisítók is naprakészek, és ha egy vizsgálati paramétert bevezetnek az EU-ban, fél évvel később már olyan terméket dobnak piacra, ami az új kritériumnak is megfelel. A szakértő mégis úgy gondolja, hogy a megoldás kulcsa a szigorú ellenőrzésekben rejlik, szerinte
minden egyes unión kívülről érkező mézet meg kell vizsgálni, s ha kiderül, hogy hamis, szankcionálni kell az importőröket és a mézkiszerelő vállalkozásokat is, nevüket pedig nyilvánosságra kell hozni.
Az egyesület elnöke beszélt az árakról is, szerinte a tavaly áprilisi nagybani felvásárlási árakhoz képest az idén csaknem negyven százalékkal csökkent az akácméz nagybani felvásárlási ára itthon. Úgy vélekedik, hogy ilyen árakon csak azok a méhészek adják el a mézet, akiket a hiteleik törlesztése erre rákényszerít. Emiatt az elmúlt egy évben gyakorlatilag lebénult az uniós mézpiac. Hozzátette azt is, az áruházláncok üzletpolitikája is egyértelmű, minél olcsóbb mézet akarnak venni a beszállítóktól, hogy busás haszonnal eladják azt.

Fellélegezhetnek a magyarok a boltok kasszáinál: nagyon jó hírt kaptak, a tej- és tojásárakat érinti
Megállapítható, hogy az ellátási láncban a jövedelmi viszonyok a termelői és a feldolgozói szint felé tolódtak el

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


