Figyelmeztet az NNGYK: veszélyes a levegő ezeken a magyar településeken, utcára sem kéne menni
Békéscsabán, Debrecenben és Putnokon is veszélyes a levegő minősége - az érintett településeken érdemes minél kevesebbet a szabadban tartózkodni.
Békéscsabán, Debrecenben és Putnokon is veszélyes a levegő minősége - az érintett településeken érdemes minél kevesebbet a szabadban tartózkodni.
Az emberiség számára a légszennyezettség jelenti a legnagyobb egészségügyi kockázatot - becslések szerint világszerte minden kilencedik haláleset ennek a számlájára írható.
A Samsung gödi akkumulátorgyára 2019 és 2022 között 88 tonna magzatkárosító oldószert bocsátott ki. A gyárban emellett a kibocsátott nehézfémek is komoly problémát okoznak.
Javult a levegő minősége az országban - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) friss adataiból.
Veszélyes a levegő minősége a Sajó völgyében Putnokon, Kazincbarcikán, Sajószentpéteren és Miskolcon, valamint Nyíregyházán és Kaposváron.
Közzétették a legrosszabb légszennyezési értékeket mérő állomások listáját: a nitrogén-dioxidból például Várpalotán az érzékelt mennyiség meghaladta az éves határértéket 2022-ben.
A területhasználat és a légzőszervi, valamint szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásában is szerepet játszó porszennyezés vizsgálták magyar kutatók.
Kulcsfontosságú, hogy mennyire vagyunk hajlandóak küzdeni az éghajlatváltozás ellen, és hogyan alkalmazzuk a a legújabb technológiai áttöréseket.
A rezsiválság azonban sok magyart arra kényszerített, hogy a rezsiemelt gáz helyett alternatív fűtési módokra, ezzel viszont veszélyeztethetik az egészségüket.
A magyarok a holland, angol, német, olasz, dán és lengyel válaszadókhoz képest komolyabban veszik a beltéri levegőminőség kérdését.
A felmérésben résztvevő 131 ország közül csak 13 teljesíti az Egészségügyi Világszervezet levegőminőségre vonatkozó irányelveit.
A világon szinte mindenütt meghaladja az éves egészségügyi határértéket a finomporszennyezés.
Tovább romlott a levegőminőség, már nyolc településen veszélyes a légszennyezettség mértéke.
Sokat javult a levegő minősége országszerte. A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) beszámolója szerint már egyetlen mérőállomáson sem mértek veszélyes értéket.
A téli időszakban az emberi szervezet hatványozottan ki van téve a megbetegedéseknek, legyen szó egy gyorsabb lefolyású megfázásról vagy nátháról.
A friss adatok szerint már nem veszélyes a levegőminőség több településen sem, míg egyes városokban kifogásolható a levegő minősége.
A korábban kifogásolt minőségű Oszlár és Hernádszurdok levegője is elfogadhatóra változott, ezzel minden mérőállomáson elfogadható a levegő minősége.
Egyre többen keresnek alternatív fűtési megoldást az egyik ilyen a hőszivattyú. De vajon tényleg kifizetődő?
A háztartási hulladék égetése szigorúan tilos Magyarországon, ennek ellenére általánosan elterjedt jelenség.
Veszélyes a levegő minősége a Sajó völgyében a szálló por miatt. A hatóság azt mondja, a veszélyeztetettek minél kevesebbet legyenek utcán.