Itt kiskirályként élhetnek a nyugdíjasok 2025-ben: nem kell tartaniuk az elszegényedéstől
Általánosságban az látszik, hogy ahol jobb nyugdíjasnak lenni, mint Magyarországon, ott a magyar átlagnyugdíjnak jóval kisebb a vásárlóereje, mint a helyieké.
Általánosságban az látszik, hogy ahol jobb nyugdíjasnak lenni, mint Magyarországon, ott a magyar átlagnyugdíjnak jóval kisebb a vásárlóereje, mint a helyieké.
Igencsak szétszabdalt a magyar társadalom: a leggazdagabb hazai településeken 10-szer több pénzből gazdálkodnak a magyar családok, mint az ország legszegényebb térségeiben.
Igencsak szétszabdalt a magyar társadalom: az ország legszegényebb településein tized annyiból kell kijönnie a családoknak, mint a jómódúbb településeken élőknek.
A személyiségjegyek nem statikusak, hanem élettapasztalataink hatására alakulnak szakértők szerint. A magánynak pedig nagy szerepe lehet az átalakulásukban.
A magyar idősek boldogságszintje nagyon alacsony, a 70. helyre volt elég a 143-ból a ranglistán. A horvátok ugyan mögöttünk vannak, de előznek a román, szerb, szlovák idősek.
Hiába a rekord magas koronavírus-járvány alatti halálozás Magyarországon vagy az egekbe szökő infláció, az emberek minden nehézség ellenére rosszabbul érezték magukat 2019-ben.
Kevés európai ország van, ahol rosszabb a nyugdíjasok helyzete, mint Magyarországon.
Megjelent a Vidéki Európa című Eurostat kiadvány, amely szerint az unióban élők átlagosan 6,5-re értékelték a jólétüket, és ez a szám a vidéki területek esetében csak 6,4.
A legfrissebb EU-s statisztikák szerint Ausztria a legboldogabb ország a 27-ből, Magyarország viszont hátul kullog.
A legfrissebb adatokból ugyanis látni, a legtöbb ember szerint a tavalyihoz képest sokkal több pénzre lenne szüksége idén ahhoz, hogy jól vagy nagyon jól éljen.
Megjelent a CashTag új része, amelyben az ország legszegényebb és leggazdagabb településeire látogatnak el.
Meglehetősen polarizált a magyar társadalom: a leggazdagabb hazai településeken 15-ször annyi jut megélhetésre, mint az ország legszegényebb térségeiben.
Brutális bérszakadék tátong a magyar társadalomban: a legszegényebb településeken 15-ször kisebb az egy lakosra jutó nettó belföldi jövedelem, mint a leggazdagabb településeken.
„Azért, mert megtehetjük, nem költünk feleslegesen. És nem is méricskéljük magunkat másokhoz" - mondta el a Bécsben nagy népszerűségnek örvendő színművész.
A GKI konjunktúraindexe májusban ugyan emelkedett áprilishoz képest, de így sem érte el márciusi szintjét.
Mind a jövedelmi különbségek, mind a rendes megélhetéshez szükségesnek tartott pénz mennyiségét illetően óriási különbségek mutatkoznak a magyarországi nyugdíjasok között.
Egy friss elemzés szerint a legjobb Dániában nyugdíjasnak lenni. A TOP20-as világranglistán 16 ország európai, kettő pedig egyenesen Magyarország tőszomszédságában van.
Bürokráciára igen, a polgárokra nem szívesen költ a magyar állam - ez derül ki egy statisztikai összesítésből.
Az hogy egy magyar lakosra átlagosan mekkora nettó jövedelem jut egy hónapban, egyáltalán nincs összhangban azzal, hogy a szubjektív jóléte mekkora összeget kívánna meg.
A friss rangsor alapján Norvégia, Svájc, Izland, Írország, Ausztrália, Új-Zéland, Luxemburg, Hollandia, Dánia és Csehország az, ahol a legjobb a nyugdíjasok helyzete jelenleg.