Rengeteg magyar vendéglátós dolgozik külföldön, ugyanakkor hajlanak arra, hogy hazatérve itthon kamatoztassák tudásukat.

Bürokráciára igen, a polgárokra nem szívesen költ a magyar állam - ez derül ki egy statisztikai összesítésből.
Messze átlag alatt teljesít Magyarország a jólléti és szociális kiadások területén, túl keveset költ a polgáraira - ez derül ki az állam kiadásokat összegző és összehasonlító 2021-es Eurostat-jelentésből, melyet a Népszava összesített.
Az is kiderül belőle, hogy az állam még a bürokráciára is szívesebben költ, mint magára a polgárra, az egész EU-t vizsgálva a harmadik legdrágábban működő állam volt a magyar. A két legdrágább Olaszország és Finnország, ahol a GDP 8,1 százalékát költik az állam fenntartására. Igaz ugyanakkor, hogy az uniós átlagot messze meghaladó mértékben költ a magyar állam kulturális, szabadidős programok támogatására, ezzel bőven elsők vagyunk.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


