Vészharangot kongatnak Donald Trump beiktatása előtt: már az IMF is aggódik
Az IMF legfrissebb jelentésében arra figyelmeztet, hogy Donald Trump elnöksége alatt az Egyesült Államok gazdaságpolitikája negatív hatással lehet a globális gazdaságra.
Az IMF legfrissebb jelentésében arra figyelmeztet, hogy Donald Trump elnöksége alatt az Egyesült Államok gazdaságpolitikája negatív hatással lehet a globális gazdaságra.
Az IMF tavaszi jóslata összegezte, hogy melyik uniós országtól milyen növekedésre számítanak 2025-ben. Magyarország előkelő helyen szerepel az összevetésben.
A Nemzetközi Valutaalap szerint az euróövezetben idén 0,7 százalékos GDP-növekedés jöhet, ami 0,2 százalékkal magasabb, mint amit októberben prognosztizáltak.
Az IMF friss adataiból azt is megtudhatjuk többek között, hogy Magyarország gazdasága lehet a második leggyorsabban növekvő az unióban.
Nagyon gyorsan lépni kell, leginkább a kötvénykibocsátások terén, hogy el lehessen kerülni egy súlyos gazdasági recessziót.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) júliusi jelentésében jelentősen rontja a világgazdaság idei várható teljesítményével kapcsolatos előrejelzését.
A nyári hónapokban megnövekedett termelési intenzitásra számítanak a szakértők.
Ne maradj le semmiről!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről.
A globális GDP 1,5 százalékos csökkenését várják.
Kövesd az eseményeket a Pénzcentrummal.
A fejlett országoknak bevándorló munkaerőhöz kellene folyamodniuk annak érdekében, hogy ellensúlyozzák aktív életkorú lakosságuk elkerülhetetlen csökkenését és a gazdaságnak a népesség elöregedéséből adódó lassulását - javasolja a Nemzetközi Valutaalap (IMF).
Bár még csak ötlet szintjén, de új javaslattal rukkolt elő az IMF az euróövezeti válság megoldására: ne csak az államok, de a polgárok maguk is járuljanak hozzá az euróövezeti adósság rendezéséhez.
Érdekes ábrára lettünk figyelmesek az MNB legutolsó stabilitás jelentésében. A késedelmes hitelekkel foglalkozó fejezetében láthatjuk, minél több hitelt vesz fel valaki, annál valószínűbb, nem tudja majd azt visszafizetni tartozásait. Ez elég egyértelműnek tűnik, de igazán érdekes része az, hogy kiderült: Magyarországon 998 olyan ember van, akinek 10 vagy annál több jelzáloghitele van. 46 százalékuk már alig tudja fizetni a törlesztőrészleteket. A összes jelzáloghitel-adós közül 47 százaléknak egynél több szerződése van, így minimum 2 törlesztőrészlet kell fizetnie. Hogyan jutottunk el ide, mi az oka a törlesztések elmaradásának?
Bírálatokat fogalmazott meg az eladósodott ingatlantulajdonosok megsegítését célzó magyar programmal kapcsolatban a kedden nyilvánosságra hozott Világgazdasági Kilátások (World Economic Outlook) című elemzésének egyik fejezetében a Nemzetközi Valutaalap (IMF).
Bár év végére minimálisan csökkent, de a tavalyi év átlagában a lakosság a rendelkezésére álló jövedelemének mintegy 9%-át takarította meg, ami legalább hat éve messze a legmagasabbnak számít. Ez persze nem véletlen a gazdasági válság, illetve például a magánnyugdíjpénztári rendszer átalakításából fakadó óvatossági megtakarítások miatt.
Szokatlanul alaposnak és visszafogottnak nevezte a birtokukba került Országgyűlési vizsgálóbizottság jelentését a Figyelő és az Index is. A devizahitelezés elterjedését és felfutását vizsgáló bizottság több megállapítást is tett, a hitelközvetítőkön és a bankokon kívül a lakosságot is felelősként megnevezve a történtekben. A megfogalmazott javaslatok közül a legfontosabb, a már az IMF által is szorgalmazott magáncsőd bevezetése.
"Figyelem! Eladó az egyik vesém. Kikiáltási ár: 35 millió Ft" - írta közösségi oldalára egy 24 éves modell fiú. Az összeget családja devizahitelének törlesztésére szeretné költeni. A szervkereskedelem persze illegális Magyarországon, de ezen túl a végtörlesztés hétfői határidejéből is kicsúszhatnak, hiszen legkésőbb ma kellett elutalnia a vevőnek a kért összeget ahhoz, hogy hétfőig a fiú számláján legyen a pénz. A Blikk cikkében egy fiú mesél családja devizahiteléről.
Úgy tudni, a fejlett országok többségében már létező magáncsőd intézményének bevezetését várja el a kormánytól a Nemzetközi Valutaalap a vele kötendő megállapodás egyik feltételeként. A magáncsőd - ha jól valósítják meg - akár a bankok és a hitelesek számára egyaránt elfogadhatóbb megoldást jelenthetne a bedőlt követelések kezelésének jelenleg megszokott módjánál. De mit is jelent a magáncsőd intézménye?