Nemcsak a nyugdíjasok vannak rossz helyzetben: most a fiatalokra sújt le a válság
Nőtt a pénzügyi tudatosság.
Nőtt a pénzügyi tudatosság.
Nagyobb hangsúlyt kellene kapnia az oktatás során a pénzügyeknek.
Évről évre duzzad a munkaerőhiány az infokommunikációs szektorban, és 50 év felett bizonyítottan sokkal nehezebb elhelyezkedni a munkaerőpiacon még akkor is, ha az ember rendelkezik hasznos és keresett tudással. Hiába jár bizonyítottan hosszú távon gazdasági előnyökkel az X generáció alkalmazása, a cégek jelentős része még mindig versenyhátrányként értékeli a jelenlétüket. Máig sok az alaptalan sztereotípia a tapasztaltabb, 45-50 feletti munkavállalók kapcsán: hogy ennek mi az oka, és mit lehet tenni ellene, arról Kudari Nóra, az IVSZ szakértője beszélt a Pénzcentrumnak, de egy friss munkaerőpiaci felmérés eredményi kapcsán kitért arra is, egészen pontosan milyen gyakorlati előnyökkel jár a foglalkoztatásuk. Interjú.
A férfi dominancia erősödése nem jó jel.
Gazdasági ismeretekkel tenné piacképesebbé a bölcsészképzést az ELTE BTK. A bölcsészképzés XXI. századi kihívásairól és lehetséges fejlesztési irányairól az ország vezető karának leköszönő és újonnan hivatalba lépett dékánja, Sonkoly Gábor és Bartus Dávid beszélt.
Sok a bizonytalanság a világgazdaság, így Magyarország gazdaságának kilátásait tekintve is 2021-ben.
"Szinte minden gyerek tud olyan esetet mondani, amiben benne van az eladósodás, amikor elfogyott a pénz, amikor a szülő pénzzavarba került, de kevés olyan példát hoznak elő a gyerekek, amikor a pénz egyfajta megoldó eszközként került elő, és a siker zálogaként jelent meg" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Dr. Schrankó Péter, az OTP Fáy András Alapítvány vezetője. A diákoknak gazdasági tréningeket tartó alapítvány éves szinten 25 ezer magyar gyereket oktat, az ingyenes képzéseikre bármilyen intézményből lehet jelentkezni. Az alapítvány vezetőjével többek között a magyar családok pénzügyi aluledukáltságáról; a nemzetközileg elismert oktatási módszereikről; a magyar oktatás helyzetéről; valamint a jövőbeli elképzeléseikről is beszélgettünk.
A járványhelyzet a pénzügyi tudatosságunkat is megváltoztatta
Interjú Aleksandra Mojsilović New Yorkban élő szerb MI-kutatóval, az IBM Science for Social Good társigazgatójával.
Gondolnak a jövő nemzedékére.
A koronavírus-járvány nyomában bizonyos szakmák poziciók, ha ideiglenesen is, de háttérbe szorultak, mások azonban felértékelődtek, és elmondható, hogy nagyobb szükség van rájuk, mint valaha. A tavaszi tömeges home office időszakában például extra teher hárult a magyar vállalatok informatikusaira, fejlesztőire, rájuk tehát mostantó kezve duplán is igaz: aki nem fejleszti magát, akinek nem naprakész a tudása, az előbb-utóbb lemarad, vagy benne ragad egy olyan technológiában, amely végül teljesen kikophat - mondta el a Pénzcentrimnak Pulay Gellért. A Human Priority Kft. ügyvezetője beszélt arról is, hazánkban jelenleg kevés lehetőség van arra, hogy a stratégiai fontossággal bíró IT szektor szakemberei megmutassák, milyen sokrétű tudással rendelkeznek.
A pénzügyi tudatosság még kevés a megtakarításhoz.
5 éve nem volt ennyire durva év itthon.
További két évfolyamot vonnak be. 162 ezer példányban juttatta el a magyar középiskolákba a pénzügyi tudatosság fejlesztését támogató matematika és történelem példatárakat a Pénziránytű Alapítvány augusztus utolsó hetében. Emellett az általános- és középiskolák 50 ezer példányt kaptak a pénzügyi tankönyvekből.
Ilyen lesz az orvoslás jövője.
Hoppá-hoppá!
A hármas szintet alig hozzák.
Ezek lesznek az otthontanulás, bezártság és a járvány utóhatásai.
Mutatjuk a biztos módszert.