Ez lenne a nemi egyenlőség? Hatalmas a szakadék, kár letagadni a valóságot
A női vállalkozások aránya tendenciózusan elmarad a férfiak által irányított cégekétől.
A női vállalkozások aránya tendenciózusan elmarad a férfiak által irányított cégekétől.
A csillagászati tavasz az északi féltekén a tavaszi nap-éj egyenlőségtől a nyári napfordulóig tart, idén június 21-ig.
A 2011 és 2023 között megfigyelt historikus előrehaladási ütem alapján hozzávetőlegesen 46 évbe telne a nemek közötti bérszakadék megszüntetése az OECD-országokban.
Egy európai emberi jogi szervezet megállapította, hogy a Facebook álláshirdetéseket megjelenítő algoritmusa nemi alapú diszkriminációt alkalmaz.
A tankönyvek ugyan március 21-ére datálják az eseményt, de ez eshet 20-ára és 21-ére is. A csúszkálás oka pedig, hogy egy földi év nem pontosan egész számú többszöröse a földi napnak.
A válaszadók több mint negyede szerint a nők rendszeresen találkoznak negatív sztereotípiával a munkahelyükön, legyen szó a külsejükről, személyiségükről vagy értelmi képességeikről.
A nemek közötti egyenlőség elérésének kulcsfontosságú területein az előrelépés hiánya, sőt, egyes esetekben visszalépés tapasztalható.
A nők által alapított startupokhoz csak a befektetések 1%-a jut el Közép-Európában.
A felsővezetői pozíciók 33,5%-át töltik be nők világszerte, ami 2023 óta mindössze 1,1 százalékpontos növekedést jelent.
A tagállamoknak 2,5 évet adnak nemzeti jogszabályaik kiigazítására, az irányelv alkalmazása pedig 3,5 év múlva fog kezdődni.
2023-ban szeptember 23-án kezdődhet meg a csillagászati ősz az északi féltekén, így Magyarországon is.
A mesterséges intelligencia számos területen indíthat el forradalmi változásokat, ám sokan attól aggódnak, hogy mindez a munkájukat, megélhetésüket veszélyezteti.
Hétfőn, március 20-án 22 óra 24 perckor kezdődik a csillagászati tavasz, ekkor következik be ugyanis a nap-éj egyenlőség.
A házi feladat intézménye ugyan ezer sebből vérzik, de a probléma gyökere egészen máshol keresendő.
A Piotr Sorokowski, a Wrocławi Egyetem pszichológusa által vezetett kutatás során 45 különböző országban, összesen 9 474 párkapcsolatban élő személyt kérdeztek meg.
Az üzleti élet mellett a politikában is nagy felzárkózásra van még szükség a nemi egyenlőség tekintetében.
Az Európai Unió Gender Equality Index jelentése szerint Magyarországon nagyon alacsony a nők aránya a vezető pozíciókban.
Nőnapon fontos arról is beszélni, milyen nemi alapú béregyenlőtlenségekkel kell szembesülni a nőknek a munkaerő-piacon.
A nők és a férfiak egyenlő bérezést, bánásmódot, lehetőségeket érdemelnek, az egyenlőség, amely az Európai Unió egyik alapvető értéke.
A friss adatok szerint Magyarországon 5,1 százalékkal keresnek kevesebbet a nők a férfiaknál. Az OECD-átlag alatt vagyunk, és a környező országok között is elég jól teljesítünk.