Brutális drágulás jön a magyar lakáspiacon? Ezt már nehéz lesz megfizetni, mi lesz 2025-ben?
A fővárosban és vidéken egyaránt lesznek olyan kormányzati intézkedések, amelyek a lakások, házak drágulását hozhatják.
A fővárosban és vidéken egyaránt lesznek olyan kormányzati intézkedések, amelyek a lakások, házak drágulását hozhatják.
A plusz források a kereslet élénkülését hozhatják majd, ami viszont egy komoly drágulási hullámot is jelent majd az ingatlanpiacon - fogalmazott az egyik hazai ingatlanszakértő.
"Most voltam bent a vasboltban, 20 forint egy ilyen alátét. B@sszátok meg, akkor kifúrom a 10 forintost! (...) Itt tartunk..."
Az építőipar teljesítménye augusztusban is csökkent az előző évhez képest. Közel 50%-kal több megszűnés volt szeptemberben, mint a megelőző hónapban.
A lakásfelújításba is sokkal kevesebben vágnak bele, mint egy évvel korábban, egyszerűen azért, mert ha van is félretett pénzük, akkor azt másra költik.
A teraszok az otthonunk külső bővítményei, az alapterület csatolt részei. De mennyibe kerül, ha most vágunk bele az építkezésbe?
Sok esetben lassulni látszik az infláció, bár még így is az egyévvel ezelőtti árak többszörösét kell kifizetnie annak, aki most szeretne építkezni vagy felújítani.
Csúnyán ráfázott az, aki mostanáig várt a felújítással: a szakmabeliek szerint körülbelül 4 százalékkal drágultak átlagosan egy év alatt az alapanyagok, valamint a szakik díjai.
2022. januárja óta a csempe ára 65 százalékkal emelkedett, de a laminált parketta is 50 százalékkal került többe idén januárban, mint egy évvel korábban.
2022 decemberében az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 3,9%-kal elmaradt az egy évvel korábbitól.
2021 decembere óta a csempe ára több mint 70 százalékkal emelkedett, míg a laminált parketta több mint 50 százalékkal került többe 2022 decemberében, mint egy éve.
A lakossági piacon akkor csúcsosodhat ki a cementhiány, ha Paks II. betonigénye is rászabadul a hazai gyártási kapacitásokra - mondta Juhász Attila, az Újház igazgatósági elnöke.
Az infláció mellett a sokkal kevesebb rendelés is hónapok óta ássa az építőipar sírját Magyarországon. Kilőttek a kamatok, a magyarok már alig tudnak építkezést finanszírozni. Küszöbön az építőipar bezuhanása?
2022 szeptemberében az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 1,6%-kal meghaladta az egy évvel korábbit.
Brutálisan megdrágultak az építőanyagok árai. De a lejtmenetnek még nincs vége: jövő év közepére lassulhat csak a drágulás.
Majdnem a duplájára emelkedtek az építőanyagok árai az elmúlt évek során. Annak jártunk utána, hogy mennyivel drágult a csempe, a parketta és a festék ára az elmúlt években.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) augusztusban lezárta a szigetelőanyagok piacát vizsgáló gyorsított ágazati vizsgálatát, és a termékárak csökkenését javasolta.
Átlagosan 10-20 százalékos drágulással kell számolni 2021 közepéhez képest az építőianyag-piacon.